fbpx

Sega zamierza rozszerzać swoje IP „poza gry wideo” po sukcesie ekranizacji Sonica

16 listopada 2023,
12:25
Arek Grabowski
Sonic

Sega zdradziła, że zamierza rozszerzyć zasięg swoich największych franczyz poza gry wideo. Już w maju informowaliśmy o świetnych wynikach Sonica, które mogłyby być zachętą do tworzenia kolejnych ekranizacji. Dyrektor operacyjny firmy, Shuji Utsumi, powiedział, że Sega zamierza adaptować niektóre inne IP. Całą wypowiedź można znaleźć w serwisie CNBC.

Właśnie ożywiliśmy Sonic w wielkim stylu, nie tylko poprzez gry, ale także filmy i programy telewizyjne, a właściwie Sonic jest również w Roblox, teraz ściśle współpracujemy z Lego.

Mamy inne główne IP, a także, nie mogę powiedzieć o tym zbyt wiele, ale myślimy o ożywieniu innych klasyków Sega.

Shuji Utsumi, dyrektor operacyjny Sega

Film Sonic The Hedgehog 2 osiągnął ogromny sukces. Sega planuje wydanie kolejnej produkcji z tej serii już w grudniu 2024 roku. Warto zauważyć, że wcześniej pojawi się także serial telewizyjny z Knucklesem.

Jakie IP Sega zamierza przenieść „poza gry wideo”?

Dyrektor operacyjny firmy Sega ogłosił, jakie IP mogą zostać zekranizowane. Chodzi przede wszystkim o Personę i Yakuzę. To dwie ikoniczne serie, które zyskały ogromną popularność na całym świecie.

W tej chwili istnieją dwa duże IP inne niż Sonic. Jednym z nich jest Persona. W tym roku wprowadzamy dwie Persony. A także nasz tytuł Yakuza. Chodzi mi o to, że Yakuza jest naprawdę wyjątkowa, ale ten duży tytuł również pojawi się w przyszłym roku, więc bądźcie gotowi [na Like a Dragon: Infinite Wealth].

Ale także, jak mówię, staramy się być w wielu różnych rodzajach działalności, dodatkowych obszarach, takich jak Roblox i filmy. Wszystkie te IP mogą wkrótce trafić gdzie indziej niż do gier.

Shuji Utsumi, dyrektor operacyjny Sega

Możemy więc spodziewać się kolejnych seriali i filmów na podstawie IP Segi. Ekranizacja Yakuzy lub Persony najbardziej przystępna byłaby w formie serii odcinków zamiast jednej dłuższej dawki. Fabuła tych gier jest bardzo rozbudowana. Mimo wszystko więcej planów Segi poznamy najpewniej dopiero w przyszłych miesiącach.