fbpx

Scythe Fuma 2 Rev. B, czyli nowa odsłona popularnego chłodzenia

Marka Scythe jest znana wśród użytkowników już od wielu lat, swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim udanym chłodzeniom powietrznym. Jednym z nich jest oczywiście pierwsza odsłona coolera o nazwie Fuma 2, który doczekał się kolejnej rewizji.

Na skróty
  • Scythe zdecydowało się na odświeżenie udanego chłodzenie Fuma 2.
  • Rewizja B zaoferuje przede wszystkim nowe wentylatory Kaze Flex II.
  • Głównymi różnicami między dwoma odsłonami Fumy jest prędkość obrotowa oraz przepływ powietrza śmigieł.
  • Dodano także wsparcie dla podstawki LGA 1700.

Nowy odpromiennik bazuje na podstawowym wariancie, co widać chociażby po asymetrycznym, dwuwieżowym radiatorze wspieranym przez parę wąskich wentylatorów.

Scythe Fuma 2 Rev. B – kilka poprawek względem pierwowzoru

Chyba najważniejszą różnicą między podstawowym a najnowszym wydaniem Fumy są użyte wentylatory. Rewizja B doczekała się bowiem nowych śmigieł o nazwie Kaze Flex II, które mają zapewnić wyższy przepływ powietrza przy maksymalnych obrotach na poziomie 1500 RPM.

Scythe Fuma 2 Rev. B - finy

W rogach umieszczono dodatkowo gumowe podkładki, mające na celu zredukować przenoszenie drgań, a co za tym idzie – obniżyć poziom generowanego dźwięku.

Estetyka czy realny wpływ na wydajność?

W kwestii wykończenia Fuma 2 Rev. B oferuje więcej czerni względem podstawowego modelu. Największe zmiany mogą być widoczne, jeśli spojrzymy na wydajność.

Chłodzenie Fuma 2 Rev. B

Dotychczasowo stosowane śmigła oferowały przepływ powietrza na poziomie 51 CFM oraz 34 CFM kolejno dla większego i mniejszego wariantu. Kaze Flex II to z kolei 39 CFM i 68 CFM. Na koniec warto jeszcze dodać, że Scythe zadbało o wsparcie dla podstawki Intel LGA 1700.