fbpx

Saints Row będzie nadal wspierany po zamknięciu studia Volition

2 września 2023,
19:12
Arek Grabowski
Gang Świętych przy dwóch samochodach na amerykańskiej drodze w Saints Row

Wczoraj informowaliśmy o zamknięciu studia Volition, twórców między innymi serii Saints Row czy Red Faction. Ta decyzja była spowodowana wewnętrzną restrukturyzacją Embracer Group. Nastąpiła po ocenie „celów strategicznych i operacyjnych” studia. Wiele osób zastanawia się, co dalej z seriami rozpoczętymi przez Volition oraz ich grami.

Deep Silver wyjaśniło całą sytuację na Twitterze. Wszystkie IP Volition będą „dalej żyć” w PLAION. Najnowszy sukces tego studia to na przykład Dead Island 2, które zebrało genialne oceny krytyków i graczy.

Saints Row będzie wciąż wspierany, a inne IP Volition mają „dalej żyć”

Mimo że Saints Row był jedną z najgorszych gier wydanych przez ostatnie lata – wciąż otrzyma wsparcie. Volition zostaje zamknięte na dobre, studio nie wróci. Gry wciąż jednak będą dostępne i wspierane. Potencjalnie możemy kiedyś otrzymać nawet nowe odsłony Saints Row, Red Faction czy innych IP zamkniętego Volition.

Nie wiemy na ten moment, czy oryginalna roadmapa zostanie zachowana. Nowy deweloper może mieć inne plany dla Saints Row. Najpewniej wszystkiego dowiemy się w najbliższych tygodniach.