fbpx

Rogue Legacy 2 opuści Early Access w kwietniu tego roku

7 kwietnia 2022,
21:30
Dorota Żak

Po czterech latach pracy i dwóch ulepszania tytułu w Early Accessie Rogue Legacy 2 zostało ukończone. Studio Cellar Door Games poinformowało dzisiaj, że wersja 1.0 gry niedługo będzie miała swoją premierę.

Lokacja z Rogue Legacy 2

W 2020 roku do wczesnego dostępu trafiło Rogue Legacy 2, kontynuacja roguelite’a z 2013. W pierwszej części wcielaliśmy się w kolejne pokolenia legendarnego rodu obdarzone szeregiem przeróżnych umiejętności i cech – przykładowo skłonnością do nostalgii, daltonizmem czy niezdarnością – i przemierzaliśmy losowo generowany zamek pełen wrogów. Podobnie jest w kontynuacji, z tym, że Rogue Legacy 2 oferuje dodatkowo nowe klasy postaci, wrogów czy wyposażenia. Jak zapewniają twórcy, ma pojawić się więcej wszystkiego. Choć z częścią nowej zawartości gracze mogli się już zapoznać, po dwuletnim okresie rozwoju tytuł wreszcie ma opuścić Early Access.

Rogue Legacy 2 – data premiery poza wczesnym dostępem

Jak ogłosiło dzisiaj studio Cellar Door Games, pełna wersja gry zadebiutuje już niedługo, bo 28 kwietnia tego roku. Pełna wersja Rogue Legacy 2 trafi na PC – na Steama oraz do Epic Games Store – oraz Xboxa One i Xbox Series X/S. Zapowiedzi towarzyszył animowany zwiastun z krótkim fragmentem gameplayu.

A na marginesie warto dodać, że akurat dzisiaj w Epic Games Store można odebrać darmową kopię pierwszego Rogue Legacy w ramach regularnych czwartkowych prezentów.