fbpx

Rockstar uszczuplił ofertę sklepów w GTA Online o ponad 180 samochodów. Oberwało się „mniej popularnym” egzemplarzom

14 czerwca 2023,
19:38
Mateusz Skowron
Garaż pełen samochodów

Ostatnia aktualizacja GTA Online sprawiła, że dostępna pula samochodów na sprzedaż uszczupliła się o ponad 180 samochodów, które według twórców – nie cieszyły się zbytnią popularnością wśród graczy. Przed premierą nowej aktualizacji o nazwie Mercenaries Rockstar zapowiedział, że usunie bliżej nieokreśloną liczbę samochodów ze sklepów dostępnych wewnątrz gry. Do końca nie było jednak jasne, które modele zostaną wykluczone z oferty.

Fani GTA Online stworzyli listę brakujących aut

Niedługo po zainstalowaniu aktualizacji, społeczność rozpoczęła poszukiwania brakujących samochodów, a na stworzonej przez nich liście znalazło się prawie 200 pojazdów, co według według twórców gry miało miało oczyścić sklepowe „półki” i ułatwić dotarcie do pożądanych przez graczy modeli. Warto jednak dodać, że wymienione na liście samochody nadal będą dostępne w grze, np. w formie nagrody za cotygodniowe wyzwania lub po prostu na ulicach Los Santos.

Wieść o usunięciu tak dużej ilości pojazdów wywołała falę niezadowolenia w społeczności graczy GTA Online – krytyka dotyczy między innymi niewłaściwej komunikacji ze strony Rockstara w sprawie wprowadzanych zmian oraz usuwania treści, które w przypadku niektórych modeli stanowiły content dodany wraz z premierą gry w 2013 roku. Zacznie większym problemem okazuje się jednak fakt, kilka z usuniętych samochodów można teraz nabyć w ramach GTA+, co oznacza, że treści wcześniej dostępne dla wszystkich graczy aktualnie stają się dostępne tylko dla tych, którzy płacą miesięczną opłatę abonamentową.