fbpx

Roccat Vulcan II Mini – pierwsza klawiatura mechaniczna z Dual LED

Roccat rozszerza swoją ofertę klawiatur mechanicznych. Vulcan II Mini występować będzie w rozmiarze 65% z przełącznikami mechanicznymi Titan oraz pierwszą na świecie – technologią Dual LED.

Na skróty
  • Roccat wprowadza nową klawiaturę mechaniczną.
  • Vulcan II Mini reprezentuje rozmiar 65%.
  • Urządzenie posiada autorskie przełączniki mechaniczne Titan.
  • Jako pierwsza na świecie posiada technologię Dual LED.
  • Klawiatura jest już dostępna do zakupu na stronie producenta.

Roccat, marka znana z produkcji urządzeń peryferyjnych do komputerów osobistych dla graczy, wprowadza na rynek nową klawiaturę mechaniczną. Vulcan II Mini jest pierwszą na świecie, która obsługuje technologię Dual LED – podwójnie podświetlane nasadki wizualizujące dodatkową funkcjonalność przycisku.

Autorskie, tytanowe podzespoły w Roccat Vulcan II Mini

Roccat Vulcan II Mini opiera się na autorskich przełącznikach optycznych TITAN II. Ich żywotność szacowana jest aż na 100 milionów kliknięć. Ich charakterystyka jest liniowa – nie ma wyczuwalnego puntku aktywacji. Wielkość klawiatury to 65%, co w praktyce oznacza umiejscowienie m.in. strzałek w małej, kompaktowej obudowie. Przewód USB-C posiada łatwą możliwość odłączania.

W klawiaturze nie zabrakło podświetlenia RGB, również autorskiego o nazwie Vibrant AIMO. Ono powinno ładnie rozlewać się po górnej pokrywie za sprawą niskoprofilowych nasadek i wysoko wysuniętych przełączników – przezroczystych z diodą LED wewnątrz. Istnieje możliwość zapisu własnych konfiguracji do wbudowanej pamięci – maksymalnie 5 profili.

Najnowsza klawiatura Roccat Vulcan II Mini jest już dostępna do zakupu na stronie producenta oraz w sklepach współpracujących z marką. Powstały dwa warianty kolorystyczne – biała i czarna. Kwota jaką przyjdzie zapłacić zainteresowanym osobom to 149,99 $.