Return to Monkey Island – pierwszy gameplay kolejnej części słynnej przygodówki

Jeśli mało wam jeszcze przygód Guybrusha Threepwooda, już wkrótce będziecie mieli okazję, żeby spotkać się z nim po raz kolejny. Bohater pojawi się w Return to Monkey Island, która nie dość, że powstaje przy udziale Rona Gilberta i Dave’a Grossmana, to jeszcze doczekała się dzisiaj pierwszej prezentacji rozgrywki.

28 czerwca 2022

Zapowiedź kolejnej części przygodowej serii Monkey Island z pewnością wywołała uśmiech na niejednej twarzy. Tworzone przez Lucasfilm Games i Terrible Toybox Return to Monkey Island ma trafić w nasze ręce jeszcze w tym roku, a z tytułem zapoznamy się na PC oraz Nintendo Switch. Choć dokładna data premiery nie została jeszcze podana, otrzymaliśmy już zwiastun prezentujący fragmenty gameplayu. I trzeba przyznać, że wygląda to niezwykle dobrze.

Return to Monkey Island – twórcy pokazują fragmenty rozgrywki

Nadchodząca produkcja będzie kontynuacją dwóch pierwszych części serii, czyli The Secret of Monkey Island oraz Monkey Island 2: The LeChuck’s Revenge. Po raz kolejny wcielimy się w niej w postać Guybrusha Threepwooda – ponownie dubbingowanego przez Dominica Armatę – który po wydarzeniach z poprzednich odsłon wyrusza na dalsze przygody. W świecie Return to Monkey Island spotkamy zarówno znanych nam już bohaterów, jak i nowe twarze, odwiedzimy nieznane wcześniej miejsca i rozwiążemy liczne zagadki.

Jednocześnie, zgodnie z krótkim opisem zamieszczonym na oficjalnej stronie gry – już odpowiednio zaktualizowanej, gdzie możemy wejść w interakcję z jedną z postaci – produkcja postara się w bardziej współczesny sposób podejść do klasycznego gatunku point-and-click. Jak to wszystko się prezentuje, można zobaczyć poniżej. Pozostaje nam również czekać na kolejne materiały od twórców oraz dokładną datę premiery.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!