Return to Monkey Island – kontynuacja kultowej serii jeszcze w tym roku

Przygodowej serii Monkey Island nie trzeba chyba nikomu przypominać, bo zapisała się ona na dobre w świadomości graczy i historii gier. Jeszcze w tym roku kultowy tytuł zyska kolejną odsłonę, a to za sprawą nadchodzącego Return to Monkey Island.

4 kwietnia 2022

Od wydania Secret of the Monkey Island minęło ponad 30 lat, jednak dla twórców gry, Rona Gilberta i Dave’a Grossmana, nie stanowi to przeszkody przed przygotowywaniem jej kolejnej części. W 2013 roku sam Gilbert żartował na Twitterze, że jeśli jeszcze kiedyś powróci do serii, to ogłosi to na prima aprilis i ostatecznie prawie udało mu się spełnić ten zamiar. Choć od święta żartownisiów minęły już trzy dni, informacja ta została oficjalnie potwierdzona: powstaje Return to Monkey Island.

Return to Monkey Island z premierą w 2022 roku

Gilbert i Grossman przyznają na Twitterze, że póki co projekt owiany był całkowitą tajemnicą. Dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się, że gra powstaje we współpracy studia Terrible Toybox i Lucasfilm Games, a jej wydaniem zajmie się Devolver Digital. Wszystko wskazuje również na to, że w Return to Monkey Island zagramy jeszcze w tym roku. Tak przynajmniej wynika z krótkiej zapowiedzi, która pojawiła się dzisiaj w sieci i – choć nie pokazuje zbyt wiele – jest całkiem klimatyczna.

Gra otrzymała również swoją oficjalną stronę. Póki co nie zdradza ona więcej informacji niż te, które zostały zawarte w zwiastunie, więc na dokładne szczegóły trzeba jeszcze poczekać.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!