Resident Evil już w 2025? Tak sugerują plotki, ale to niejedyna niespodzianka od Capcomu

19 lipca 2023,
16:45
Jacek Kowal

Według leakerów Resident Evil 9 ma zadebiutować dopiero w 2025. Jednak fani Capcomu otrzymają inny tytuł już w przyszłym roku, więc może łatwiej będzie wytrzymać.

Leon celujący w stronę kamery za pomocą pistoletu w Resident Evil 4 Remake

Leaker Dusk Golem przekazał kilka ciekawych informacji na temat planów Capcomu na najbliższe dwa lata. Wśród nich jest nie tylko wyczekiwany Resident Evil 9, ale także inny tytuł, nad którym pracuje japoński wydawaca. Dziewiąta odsłona Residend Evil ma się pojawić dopiero w 2025, ale jeszcze w tym roku firma ujawni tytuł planowany na 2024. Czym zaskoczy nas Capcom?

Nowe gry od Capcomu nadchodzą

Zacznijmy od Resident Evil 9, ponieważ o nim wiemy nieco więcej (choć i tak niewiele). Na Reddicie pojawiły się wiadomości z Discorda, w których możemy przeczytać, że nowa odsłona kultowego horroru ma zadebiutować w 2025. Capcom jeszcze jej co prawda oficjalnie nie ogłosił, ale może to nastąpić już w przyszłym roku. Bardzo możliwe, że zapowiedź pojawi się równolegle z innym tytułem, nad którym prace mają być na ukończeniu.

Dusk Golem: Capcom announcing a major title this year, Resident Evil 9 will be released in 2025
by u/RedPyramidScheme in GamingLeaksAndRumours

Jeżeli chodzi o tajemniczy tytuł, to według leakera ma on zostać ujawniony jeszcze w tym roku, a premierę mieć w 2024. Nie znamy jeszcze nawet nazwy gry, ale wśród fanów krążą plotki, że będzie to kolejna odsłona serii Monster Hunter. Pojawiały się nadzieję, że Capcom uchyli rąbka tajemnicy we wrześniu podczas Tokyo Game Show, ale bardziej prawdopodobną okazją jest grudniowe The Game Awards 2023. Oczywiście jak tylko pojawią się nowe wiadomości, to niezwłocznie was poinformujemy.