Replaced opóźnione. Cyberpunkowa platformówka z premierą w 2023 roku

26 maja 2022,
18:17
Nikodem Idziak

Jakiś czas temu pisaliśmy o wyzwaniach, z którymi wciąż musi się mierzyć ukraińskie studio Frogwares. Niestety, jak łatwo można było się domyślić, nie jest ono jedynym zespołem, którego dosięgnęło widmo wojny. Z podobnymi trudnościami zetknęło się również Sad Cat Studios, twórcy gry Replaced, na której premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Kadr z gry Replaced
Na skróty
  • Premiera gry Replaced od Sad Cat Studios została przesunięta na 2023 rok.
  • Przyczyną opóźnienia jest wojenna rzeczywistość, z którą muszą się mierzyć ukraińscy pracownicy.
  • W opublikowanej na Twitterze wiadomości przeczytamy, że w pierwszej kolejności studio skupia się na zapewnieniu bezpieczeństwa całemu zespołowi.

W 2021 roku na konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase oczom świata ukazany został pierwszy trailer gry Replaced. Tworzona przez Sad Cat Studios retrofuturystyczna platformówka miała mieć swoją premierę już w 2022 roku. Jak jednak możemy wyczytać z opublikowanej na Twitterze studia wiadomości, przyjęty termin pozostaje na ten moment niemożliwy do osiągnięcia. Wśród pracowników białoruskiego studia znajdują się bowiem obywatele Ukrainy, która wciąż pozostaje celem rosyjskiej agresji.

Sad Cat Studios podkreśliło, że w obliczu tak ciężkich warunków, za priorytet stawia przede wszystkim zdrowie fizyczne i psychiczne swoich pracowników, a przyjęte wcześniej pierwsze terminy odsuwa na dalszy plan. Twórcy nie są na ten moment w stanie rzucać konkretnymi datami premiery, zapewnili jednak, że gra trafi w nasze ręce w 2023 roku.

Czym będzie Replaced?

Dzieło od studia Sad Cat to cyberpunkowa platformówka 2,5D, osadzona w dystopijnej alternatywie Ameryki z lat 80. XX wieku. Produkcja oparta będzie na kolorowej, piksel-artowej grafice oraz dynamicznie zanimowanych sekwencjach walki. W grze przyjdzie nam poznać losy SI o nazwie R.E.A.C.H., z perspektywy której odkrywać będziemy tajemnice przepełnionego neonami miasta. Tytuł swoją premierę będzie miał na systemach PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S.