Remnant 2 ukaże się latem tego roku. Otrzymaliśmy nowy trailer gry

17 marca 2023,
15:48
Arek Grabowski
Gracz w Remnant 2 walczący z dużym potworem w jaskini

Studio Gearbox zapowiedziało grę Remnant 2, czyli sequel produkcji nawiązującej do Dark Souls. Tytuł pojawi się w lecie tego roku. Otrzymaliśmy oficjalny trailer gry, a ogłoszenie udostępniono na Twitterze studia.

Remnant 2 jest tytułem należącym do tak zwanych souls-like’ów. Gracz musi dokładnie wymierzać ataki i uniki, by nie zostać pokonanym. Zwykle dwa lub trzy błędy oznaczają przegrane starcie. Remnany 2 nie będzie łatwą produkcją, ale gracze właśnie tego oczekują.

Co wiemy o Remnant 2 od studia Gearbox?

Zwiastun, który się ukazał, przedstawia reżyserowane scenki oraz fragmenty rozgrywki. Można zobaczyć postać podróżującą przez intrygujący świat i walczącą z przedziwnymi potworami. Remnant 2 ma wyróżniać się tym, że głównemu bohaterowi cały czas będzie towarzyszył pies, który pomaga podczas starcia, lecz nie tylko.

Ostatnie informacje o Remnant 2 pojawiły się podczas The Game Awards 2022, gdzie pokazano rozgrywkę oraz tryb kooperacyjny. Dokładna data premiery nie jest znana, wiemy jedynie, że gra wyjdzie latem tego roku. Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X.