Tale of Immortal podbija chińskiego Steama niczym Valheim – tłumaczenie w drodze

Słyszeliście już o Tale of Immortal? Nie? To lepiej przeczytajcie te kilka poniższych akapitów, bo – jak się okazuje – Valheim to nie jedyna niezależna produkcja, która w ostatnim czasie ostro namieszała na liście bestsellerów Steama.

7 marca 2021
Na skróty
  • Tale of Immortal sprzedało się w 1,8 milionie kopii w ciągu zaledwie czterech tygodni od premiery w early accessie.
  • Produkcja jest póki co dostępna tylko w jednym języku – uproszczonym chińskim, jednak niedługo ruszają prace nad pierwszym tłumaczeniem.
  • Gra na Steamie została wyceniona na 71,99 zł.

Tale of Immortal jest grą z otwartym światem z gatunku role-playing game, za którą stoi niezależne studio GuiGu z Chin. Gracze mogą tutaj rozwijać swoich wojowników oraz eksplorować świat stworzony na podstawie opisów i mitów zawartych w tradycyjnym chińskim tekście – księdze zatytułowanej Classic of Mountains and Seas.

Produkcja trafiła na Steama pod koniec stycznia i bardzo szybko wspięła się na listę bestsellerów. Zaledwie w ciągu miesiąca od premiery we wczesnym dostępie Tale of Immortal sprzedało się w ponad 1,8 milionie egzemplarzy i podbiło serca całej rzeszy graczy, którzy wyjątkowo dobrze oceniają nową produkcję (89% pozytywnych recenzji z prawie 60 tys. wystawionych opinii).

Tłumaczenie Tale of Immortal nareszcie nadchodzi

Największy minus? Gra jest dostępna wyłącznie w jednym języku – uproszczonym chińskim. Niestety dla znacznej większości „zachodnich” graczy jest to bariera nie do przeskoczenia. Użytkownicy spragnieni nowych doznań w porywach ciekawości uciekają się nawet do takich półśrodków, jak tłumaczenie Tale of Immortal na bieżąco podczas zabawy przy pomocy internetowych translatorów. Na szczęście deweloperzy z GuiGu Studio dostrzegli potrzeby konsumentów z nieco innego rynku i w końcu ogłosili, że w kwietniu mają ruszyć prace nad tłumaczeniem gry na język angielski.

Screenshot z rozgrywki w Tale of Immortal

Jeżeli macie ochotę sprawdzić niezależny hit (dostępny w early accessie za zaledwie 71,99 zł), który w ostatnim czasie ramię w ramię z Valheim podbija Steama, zamieszczam tu dla was link do zakładki z Tale of Immortal na platformie Valve. Tytuł gry jest tam zapisany w Hanzi, zatem domyślam się, że znalezienie produkcji ukrytej za zbitką symboli pochodzących z chińskiego pisma mogłoby przysporzyć wam nieco kłopotu. Tylko uważajcie – Google Translator bywa bowiem zadziwiająco kapryśny!

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!