fbpx

Remnant 2 na nowych materiałach. Prawie 40 minut gameplayu tydzień przed premierą

17 lipca 2023,
21:49
Dorota Żak
Postać z Remnant 2

Za tydzień w nasze ręce trafi Remnant 2, kontynuacja produkcji z 2019 i RPG akcji studia Gunfire Games. Z tej okazji możemy obejrzeć prawie 40 minut zapisu rozgrywki z elementami eksploracji, walki i potyczki z jednym z obecnych w grze bossów.

W Remnant 2 zagramy solo lub w trybie multiplayer, przemierzając obce krainy pełne potworów i innych dziwnych istot. Oprócz intensywnej rozgrywki gra zaoferuje także losowo generowane obszary, aby zachęcić nas do powrotu w poszczególne lokacje. Również questy zmuszą nas do odwiedzania różnych miejsc. Dodatkowo całość ma być bardziej rozbudowana niż poprzednia część serii.

Rola postaci Huntera w Remnant 2

Obszerny gameplay to nie jedyny materiał, jakim uraczyło nas dzisiaj Gunfire Games. Osobnego filmiku doczekał się także jeden z archetypów postaci dostępnych w Remnant 2, czyli Hunter. W przypadku tej klasy mamy do czynienia z nastawieniem na precyzyjną walkę długodystansową. Hunter będzie pełnić rolę snajpera, a jego umiejętności mają tylko w tym pomagać, a także uzupełniać zdolności innych postaci.

Dostaniemy więc do dyspozycji możliwość widzenia wrogów przez ściany i oznaczania ich pozycji, dzięki czemu zobaczy ich cała drużyna. Inna umiejętności z kolei wpłyną na zadawane obrażenia i celność broni, a także pozwolą Hunterowi wykorzystać kamuflaż ukrywający go przed wzrokiem przeciwników. Z jego pomocą podkradniemy się na tyle blisko, aby zadać jeszcze więcej obrażeń wrogom.

Remnant 2 ukaże się 25 lipca na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.