Red Dead Redemption 2 prawdopodobnie nie otrzyma wersji na PS5 i XSX

Fani serii Red Dead Redemption od długiego już czasu nie byli rozpieszczani dobrymi wiadomościami. Dopiero co musieli własnoręcznie pochować tryb online swojego ukochanego tytułu, a chwilę później dowiedzieli się o możliwym zawieszeniu prac nad remasterem pierwszej części przygód na Dzikim Zachodzie. Okazuje się jednak, że to nie koniec nawałnicy złych wieści, z twitterowych stron nadciągnęła bowiem plotka, że do naszych rąk nie trafią odświeżone wersje RDR2 na PS5 i XSX.

12 lipca 2022
Na skróty
  • Tez2 – leaker znany ze sprawdzonych przecieków – zdradził, że Rockstar prawdopodobnie zawiesił prace nad ulepszonymi wersjami RDR2 na konsole PS5 i XSX.
  • Informację tę uwiarygadnia wydany przez Rockstar komunikat, w którym firma przyznaje się do skupienia większości sił na nowej odsłonie serii GTA.
  • Studio wciąż nie wydało oficjalnego oświadczenia w kwestii zaprzestania prac nad remasterami Red Dead Redemption oraz GTA IV.

W sieci pojawiły się doniesienia, które znów złamią serce każdego fana Dzikiego Zachodu. Użytkownik Tez2 – znany już w branży leaker, szczególnie obeznany w produkcjach studia Rockstar – przyznał, że od dłuższego czasu wiadomo mu było o prawdopodobnym zawieszeniu prac nad ulepszonymi wersjami Red Dead Redemption 2 na konsole PS5 oraz Xbox Series X.

Grand Theft Auto VI absolutnym priorytetem Rockstara

Oczywiście zgodnie z internetową etykietą, żadnych przecieków nie należy przyjmować za pewnik, jednak ostatnie poczynania studia zdają się w pełni pokrywać z podejrzeniami graczy. Sytuacja Red Dead Online jest już na tyle tragiczna, że fani postanowili zorganizować pochówek tytułu na własną rękę. Co prawda Rockstar wydał w sprawie rozwoju produkcji oficjalne oświadczenie, jednak zapowiedź drobnych dodatków kosmetycznych i kilku nowych aktywności nie wróży zmartwychwstania gry.

Kolejnym gwoździem do trumny Red Dead Redemption 2 może okazać się potencjalne zawieszenie prac nad remasterem zarówno pierwszej części serii RDR, jak i GTA IV. Zniechęcony negatywnym odbiorem ulepszonej wersji trylogii GTA Rockstar porzucił podobno plany odświeżenia wspomnianych tytułów, aby skupić się przede wszystkim na tworzeniu swojego najnowszego dzieła, o którym nie wiemy na ten moment absolutnie nic.

UWaga! Gorące informacje!