Red Dead Redemption 2 nie działa na PC po zainstalowaniu nowej aktualizacji Windowsa 11

30 marca 2023,
13:57
Arek Grabowski
Arthur jedzie na koniu po wzgórzach w Red Dead Redemption 2

Microsoft opublikował 28 marca nową aktualizację dla systemu Windows 11. Ma ona oznaczenie KB5023774 i całkowicie „psuje” Red Dead Redemption 2. Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownicy nie mogą uruchomić gry za pomocą programu Rockstar Games Launcher. Microsoft pracuje jednak nad poprawką i zostanie ona udostępniona.

Microsoft i Rockstar Games naprawią problem na stałe

Wyżej wymieniona aktualizacja jest przedpremierowa, to element Windowsa 11 w wersji 21H2. Microsoft wyjaśnił, że naprawienie Red Dead Redemption 2 będzie wymagało pobrania nowszej iteracji – 22H2. Warto zauważyć, że firma nie ma żadnego interesu w tym, by rozwiązać problem.

Mimo wszystko Rockstar Games oraz Microsoft połączyli siły, by przygotować uniwersalną poprawkę. Zwykle skutki są łagodzone, tutaj jednak zdecydowano się na bardziej stałe rozwiązanie, które sprawi, że w przyszłości problem nie wróci.

Jeżeli u was wystąpił powyższy błąd, po prostu konieczne jest pobranie najnowszej aktualizacji Windowsa 11. Red Dead Redemption 2 powinno natychmiast zacząć działać. Tak szybka naprawa mówi nam, że problem w rzeczywistości nie był niczym „dużym”.