fbpx

Recenzja komiksu Kajko i Kokosz. Złota kolekcja tom 4. – Lektura obowiązkowa.

12 sierpnia 2022,
14:20
Ewa Chyła

Lektura obowiązkowa w tytule to wcale nie przesada – w tomie czwartym złotej kolekcji Kajki i Kokosza znajduje się bowiem Szkoła Latania – a ta obecnie figuruje na liście lektur szkolnych.

Przygoda z lataniem

Tak pięknie wydany album, który oprócz samego komiksu zawiera ogromne ilości arcyciekawych treści nie może dostać oceny niższej niż max!

10 /10
Ocena redakcji
serwisu GamesGuru

Kajko i Kokosz przez lata leżeli gdzieś w krainie zapomnienia. Od czasów gry na Amigę, do serialu stworzonego przez Netflix nie słyszałam o nich ani jeden raz. A teraz powrócili – oprócz wspomnianej animacji w formie musicali w teatrach czy właśnie listy lektur. Za sprawą wydawnictwa Egmont powrócili również w postaci pięknie wydanych albumów Złotej kolekcji.

W tomie czwartym oprócz Szkoły Latania, znajdują się również opowiadania Wielki Turniej, Na wczasach oraz Zamach na Milusia. Jednak to nie same komiksy stanowią dla mnie największą atrakcję tego wydania. Przedmowa autorstwa Sławomira Malinowskiego to kilkustronicowa historia jego przyjaźni z Januszem Christą oraz powstania filmu dokumentalnego o twórcy Mirmiłowa. W posłowiu zaś poznajemy ścieżkę kariery Christy, w różnych redakcjach, jego inne prace, zamieszczone są tutaj przedruki oryginalnych szkiców artysty, całe strony z tytułów prasowych takich jak Świat Młodych czy Relax – to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów Kajki i Kokosza, ale również wspaniała ciekawostka z epoki. Posłowie autorstwa Krzysztofa Janicza to prawie 30 stron historii polskiego komiksu w prasie, pełne ciekawostek wydawniczych i niesamowitych faktów z powstawania kultowych bohaterów polskiej popkultury.

Kojko i Kokosz i szkoła… rysowania

Album zakończony jest okładkami wszystkich czterech opowiadań w dużym formacie oraz tutorialem… jak narysować samodzielnie bohaterów komiksu. Przed nami jeszcze dwa zapowiedziane tomy złotej kolekcji i jest to prawdziwy skarb na komiksowej scenie, warty ustawienia na każdej półce.

Egzemplarz do recenzji dostarczył Egmont, a zakupić komiks możecie TUTAJ

Ewa Chyła

Poetka z syndromem Piotrusia Pana, wytatuowana mama, lubi pizzę, seriale i smutne piosenki. Nocami nałogowo gra w Candy Crush Saga.