Razer Ornata V3 oraz V3 X – nowe klawiatury mechaniczno-membranowe

25 czerwca 2022,
19:19
Jakub Jasiński

Marka Razer odświeża serię klawiatur mechaniczno-membranowych. Ornata V3 i V3 X są kontynuacją świetnie zaprojektowanego sprzętu dla graczy.

Prezentacja klawiatury Razer Ornata V3 X
Na skróty
  • Razer prezentuje nowe klawiatury mechaniczno-membranowe.
  • Ornata V3 i V3 X to pełnowymiarowe, niskoprofilowe urządzenia.
  • Największymi różnicami są głośność klikania oraz podświetlenie RGB.
  • Sprzęt dostępny jest już dostępny na stronie producenta.

Razer, marka wiodąca prym wśród producentów sprzętu dla graczy, wprowadza na rynek nowe klawiatury mechaniczno-membranowe. Są to kolejne niskoprofilowe konstrukcje z serii Ornata. Modele V3 oraz V3 X różnią się przede wszystkim głośnością – pierwsza jest odpowiednikiem niebieskich przełączników, druga zaś jest cicha za sprawą membrany.

Znane rozwiązania z Ornata v2

Razer Ornata to seria klawiatur, która cechuje się niskim profilem przycisków, a także proponowana jest użytkownikom nieprzekonanym do mechaników, a zarazem szukającym powiewu świeżości wśród klasycznych membran. Oba modele są pełnowymiarowe, zawierają w zestawie podkładkę pod nadgarstki oraz nasadki ABS, które wraz z wytrzymałymi „switchami” mają starczyć na wiele lat rozrywki.

Prezentacja klawiatury Razer Ornata V3
Źródło: Razer

Ornata V3 jest klasycznym następcą wersji V2. Głośny klik, podświetlenie Chroma RGB z 10 strefami świecenia, całość stworzona po to, by zapewnić graczom jak największą satysfakcję z korzystania. W porównaniu z poprzedniczką, nowa wersja posiada dodatkowe przyciski multimedialne dodane kosztem rolki. Model V3 X jest odpowiedzią dla użytkowników, którzy wolą proste rozwiązania. Cicha membrana oraz podświetlenie, które jest jednolite na całej szerokości urządzenia za sprawą tylko jednej strefy oświetlenia.

Razer Oranta V3 i V3 X są już dostępne na stronie producenta. Zostały wycenione odpowiednio na 69,99 $ oraz 39,99 $.