Pyrkon zbliża się wielkimi krokami. Czego spodziewać się na tym festiwalu fantastyki?

24 maja 2024,
21:32
Dorota Żak
Pyrklon 2024 Baner

Już w przyszłym miesiącu Poznań ponownie stanie się miejscem jednego z największych festiwali fantastyki w Polsce. Od 14 do 16 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Pyrkonu. Jak zwykle w jej trakcie czeka nas spotkanie z szeroko pojętą popkulturą i fantastyką, gdzie każdy, nieważne czy z grona fanów seriali, gier wideo, planszówek, komiksów, czy anime, znajdzie coś dla siebie.

Pyrkon to olbrzymi festiwal z pozytywną atmosferą

Tak jak w poprzednich latach, przewidziane atrakcje obejmują masę prelekcji, paneli dyskusyjnych, spotkań, warsztatów, koncertów, konkursów oraz innych przeróżnych atrakcji. Nie zabraknie też strefy gier ani tematycznych wiosek. Wymienienie wszystkich rzeczy owocowałoby w tym tekście niezwykle długą listą, dlatego odsyłamy was do programu Pyrkonu, gdzie możecie dokładnie sprawdzić dni, godziny oraz typy zaplanowanych aktywności. Jest w czym wybierać, więc zarezerwujcie na przejrzenie go trochę więcej czasu niż tylko kilka minut.

Wiele osób do wizyty na Pyrkonie zachęcą pewnie spotkania ze znanymi gośćmi, nie tylko z Polski. W tym roku organizatorzy wydarzenia zaprosili m.in. pisarzy Brenta Weeksa i Iana Watsa, czy Mirandę Otto, którą kojarzymy przede wszystkim z roli Éowiny we Władcy Pierścieni. Na liście gości znajdziemy również ekipę To Znowu Oni oraz Krzysztofa M. Maja. Pozostałych zaproszonych oraz dni i godziny, w których ich spotkamy, można sprawdzić w programie wydarzenia. Jeśli wybieracie się na Pyrkon, nie zapomnijcie też o koncertach – w tym roku można posłuchać na przykład zespołów Percival Schuttenbach, Laboratorium Pieśni czy Nocny Kochanek.

Wydarzenie, które odbędzie się w Poznaniu to wiele punktów bogatego programu, duża skala oraz masa pasjonatów popkultury i fantastyki, którzy lubią rozmawiać o swoich zainteresowaniach z innymi. Przyjazna atmosfera Pyrkonu to zresztą jedna z rzeczy, na jakie prawie wszyscy odwiedzający zwracają uwagę. Jeśli chcecie poznać osoby z podobnymi zainteresowaniami, a przy okazji posłuchać ciekawych wystąpień, odwiedzić strefę wystawców i pozbierać tematyczne gadżety, odsyłamy na stronę wydarzenia, gdzie znajdziecie informacje o biletach na jego najbliższą edycję.

Poniżej zostawiamy jeszcze relację z zeszłorocznego Pyrkonu dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć jak było poprzednim razem lub zastanawiają się nad odwiedzinami w czerwcu.