Przesunięta premiera GTA: The Trilogy – The Definitive Edition na urządzenia mobilne

GTA: The Trilogy – The Definitive Editon spóźni się na urządzenia mobilne. Take-Two zmieniło plany i zamiast w pierwszej połowie 2022 roku, gry mają się ukazać „w tym roku finansowym”, co znacząco wpływa na spodziewaną datę premiery.

17 maja 2022

Take-Two przesuwa premierę odświeżonej trylogii GTA na urządzenia mobilne. Miała ona nastąpić w pierwszej połowie bieżącego roku kalendarzowego, ale zapewne tak się nie stanie.

Take-Two zmieniło datę premiery GTA: The Trilogy – The Definitive Edition

Jeszcze kilka miesięcy temu studio informowało, że paczka gier z serii GTA trafi na urządzenia mobilne w pierwszej połowie 2022, ale serwis VGC przyjrzał się raportowi finansowemu wydawcy i znalazł ciekawe informacje. Otóż Take-Two zmieniło swoją narrację i teraz zobowiązuje się dostarczyć produkty w tym roku fiskalnym, który kończy się 31 marca 2023. Oczywiście nie zmienia to faktu, że gry mogą pojawić się w tym bądź nachodzącym miesiącu, ale jest to raczej wątpliwe.

Key art z Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

Nie muszę chyba przypominać, że „odświeżona” seria spotkała się lawiną krytyki. Tekstury niby zostały wygładzone, ale w wielu miejscach sprawiło to, że wyglądają gorzej niż w oryginalnych odsłonach, a fakt tymczasowego wycofania trylogii ze sklepów przez problemy z licencjami do muzyki niewiele pomógł. Pozostaje mieć nadzieję, że studio opanuje te problemy i wyda gry (nawet z opóźnieniem), które przynajmniej częściowo zadowolą fanów serii.

Pamiętajmy jednak, że mimo wielu błędów GTA: The Trilogy – The Definitive Editon rozeszło się w ponad 10 milionach kopii, a wersja na telefony i tablety na pewno jeszcze podbije ten wynik.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!