Prince of Persia: Sands of Time Remake. Deweloperzy zapewniają, że pracują cały czas

Prince of Persia: Sands of Time Remake znowu opóźniony. Efekt Cyberpunka czy za małe finansowanie – tego jeszcze nie wiemy, ale deweloper zapewnia o ciągłej pracy nad tym projektem.

28 października 2021

Czekacie na remake pierwszej części Prince of Persia? To sobie jeszcze poczekacie. Według informacji z raportu finansowego firmy Ubisoft, w sekcji dotyczącej nadchodzących produkcji Prince of Persia: The Sands of Time Remake oznaczone jest jako tytuł, który zadebiutuje w roku rozliczeniowym 2022-2023, czyli w okresie od 1 kwietnia 2022 do 31 marca 2023 roku. Ciekawym jest, że nie podano konkretnego kwartału, a to oznacza, że na tym etapie prac wydawca nie jest w stanie określić kiedy skończy pracę nad nową wersją tej kultowej gry.

W tej sprawie zabrali głos sami deweloperzy i na Twitterze zamieścili takie oto oświadczenie, w którym informują o ciągłej pracy nad remakiem gry.

Witajcie fani Prince of Persia! Chcemy poświęcić chwilę, by zapewnić was, że prace nad Prince of Persia The Sands of Time Remake ciągle trwają i są motywowane waszym reakcjami i odpowiedziami na naszą dotychczasową pracę. Będziemy informować was na bieżąco o naszych postępach, a także chcemy wam wszystkim podziękować za wsparcie i cierpliwość.

Tłumaczenie wiadomości z Twittera Prince of Persia

Aż przypomina się scena z Misia w reżyserii Stanisława Barei: „Pani kierowniczko! Czy ja palę? Ja palę przez cały czas!”. A skoro już o filmach mówimy, to od ponad roku na YouTube dostępny jest trailer Prince of Persia: Sands of Time Remake.

https://www.youtube.com/watch?v=qhRKjCYComw

Wyboista droga Księcia Persji

Wezyr, demony piasku, Cesarzowa, Dahaka, znowu Wezyr i demony piasku. Ci wszyscy przeciwnicy okazali się niczym wobec cyklu produkcyjnego, który tak naprawdę nie jest stworzeniem czegoś od zera, a jedynie remakiem starej gry. Zapewne jest to spowodowane faktem, że gracze dość chłodno przyjęli trailer. Grafika nie porywa i nawet mimo późniejszych poprawek i aktualizacji wciąż pozostawia wiele do życzenia. Podjęto pewnie próbę całkowitego przebudowania gry, a proces ten jest pracochłonny i przesypie się wiele piasku nim zostanie ukończony.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake zmierza na PC oraz Xboksa One i PlayStation 4. Wersja pecetowa sprzedawana będzie w serwisach Epic Games Store oraz Ubisoft Store.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!