Premiera Battlefield 2042 opóźniona. Twórcy przepraszają za zaistniałą sytuację

Premiera najnowszej produkcji EA i DICE właśnie została przesunięta. Battlefield 2042 ukaże się zaledwie kilka tygodni później. Powodem zaistniałej sytuacji ma być pandemia i problemy związane z pracą zdalną.

16 września 2021

Twórcy Battlefield 2042 – studio EA i DICE – przesunęło premierę swojej najnowszej produkcji. Tytuł początkowo miał się ukazać 22 października, lecz wydawca opóźnił ją na miesiąc później – 19 listopada 2021. Producent wyjaśnia, z czego wynikła zaistniała sytuacja.

Tworzenie nowej generacji Battlefield podczas globalnej pandemii stworzyło nieprzewidziane wyzwania dla naszych zespołów programistycznych. Biorąc pod uwagę skalę i zakres gry, mieliśmy nadzieję, że nasze zespoły powrócą do biur, gdy będziemy zbliżać się do premiery. Ze względu na przedłużające się warunki, które to uniemożliwiają, a także biorąc pod uwagę całą ciężką pracę, jaką nasze zespoły wykonują ze swoich domów, stwierdziliśmy, że konieczne jest poświęcenie dodatkowego czasu, który pozwoli w pełni zrealizować naszą wizję Battlefield 2042 dla graczy.

Twórcy Battlefield 2042 – studio EA i DICE
Zwiastun Battlefield 2042

Battlefield 2042 – strzelanka pierwszoosobowa od EA i DICE

Akcja gry będzie osadzona w niedalekiej przyszłości, na polu bitwy obecne będą między innymi drony. Jeśli chodzi o mapy, na jakich rozegramy wirtualne starcia, te mają zabrać nas w podróż po niemal całym świecie. Nowością mają być dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe. Niektóre mapy będzie mogła nawiedzić ograniczająca widoczność burza piaskowa czy trąba powietrzna niszcząca wszystko na swojej drodze. Tytuł zostanie udostępniony na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Po więcej informacji dotyczących najnowszej odsłony Battlefielda odsyłam do naszego wpisu.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!