fbpx

Poznaliśmy zawartość Edycji Specjalnej Golluma. To prawdziwy Skarb

14 kwietnia 2023,
22:32
Jacek Kowal
Gollum według ekranizacji Petera Jacksona (Hobbit: Niezwykła Podróż - 2012)

Pod koniec marca poznaliśmy oficjalną datę premiery The Lord of the Rings: Gollum. Po wielu opóźnieniach tytuł zadebiutuje 25 maja, a dzisiaj ruszyła jego przedsprzedaż. Z tej okazji twórcy uraczyli nas nie tylko nowym trailerem, ale także zawartością edycji specjalnej nazwanej oczywiście „Precious Edition”, co zrozumieją chyba wszyscy, którzy oglądali lub czytali dzieła Tolkiena.

Edycja specjalna Golluma cenna niczym Jedyny Pierścień

Zacznijmy jednak od trailera związanego z preorderem. W niecałe 30 sekund możemy zobaczyć nie tylko tytułowego Golluma, ale także Gandalfa, Saurona, orków i rozmaite bestie ze śródziemia. Zresztą zobaczcie sami. Może film przekona was do złożenia zamówienia?

Teraz skupmy się na Edycji Skarbu (w luźnym tłumaczeniu). Oczywiście zawiera ona podstawową grę, ale znajdziemy w niej także wiele bonusów, które ją urozmaicą. Do tych drugich możemy zaliczyć rozszerzenie Sindarin, które dodaje nam specjalny dubbing dla elfów w ich ojczystym języku sindarińskim. Został on stworzony przez profesjonalistów, co doceni każdy fan Władcy Pierścieni.

Jeżeli chodzi o „ficzyczne” dodatki, to są nimi grafiki prezentujące ponad 100 szkiców koncepcyjnych, kompendium wiedzy opisujące nieznaną historię Śródziemia i rewelacyjną ścieżkę dźwiękową składającą się z 17 przepięknych utworów orkiestrowych.

Grafika promująca LOTR: Gollum pochodząca ze Steama
Źródło: Daedalic Entertainment

Edycja Specjalna kosztuje jedynie 10 dolarów więcej od podstawowej, czyli 60$. Premiera The Lord of the Rings: Gollum już 25 maja, a gra trafi na PC, Xbox One, Xbox X/S, PS4 i PS5.