Nareszcie poznaliśmy datę premiery The Lord of the Rings: Gollum

24 marca 2023,
08:00
Kaja Piaścik
Gollum ukrywający się w trawie przed wrogami w grze The Lord of the Rings: Gollum

W ostatnim czasie zrobiło się głośniej o nadchodzącej grze ze świata Władcy Pierścieni. The Lord of the Rings: Gollum otrzymał niedawno nowy zwiastun przedstawiający fragmenty rozgrywki i elementy fabuły, a teraz po kilkukrotnym przekładaniu terminu rynkowego debiutu wreszcie poznaliśmy datę premiery tytułu.

Według najnowszych informacji udostępnionych przez Nacon i Daedalic Entertainment gra ma pojawić się 25 maja 2025 roku. W pierwszej kolejności trafi na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S oraz na Steama i Epic Games Store w wersji na PC, a w późniejszym terminie także na Switcha.

Data premiery The Lord of the Rings: Gollum została ogłoszona przy okazji prezentacji długiego gameplayu gry, jaki został opublikowany na kanale Naconu na YouTube.

Długa droga Golluma. The Lord of the Rings: Gollum z dużym opóźnieniem

Początkowo tytuł miał zostać wydany jeszcze w 2021 roku. Pierwszy raz termin został przełożony na wrzesień 2022 roku, ale przy kolejnych problemach twórcy zachowali większą ostrożność i nie podali konkretnej planowanej daty premiery – wiedzieliśmy tylko, że gra pojawi się najwcześniej w kwietniu 2023 roku. Wygląda na to, że luźno zaplanowana na okno między kwietniem a wrześniem produkcja tym razem trafi do sprzedaży zgodnie z planem.

Przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum Władcy Pierścieni z Gollumem w roli głównej ma rozgrywać się równolegle do wydarzeń znanych z Drużyny Pierścienia.