Poznaliśmy plany rozwoju serii Battlefield. Nadchodzą dwie nowe gry

Dyrektor generalny DICE ogłosił prace na dwoma grami z serii Battlefield. Pierwsza z nich to kolejna duża odsłona cyklu, która ma zostać wydana pod koniec 2021 roku. Druga gra ma być przeznaczona na urządzenia mobilne i wyjść w 2022 roku.

22 kwietnia 2021
Na skróty
  • DICE ogłosiło pracę nad dwoma grami z serii Battlefield.
  • Pierwsza z nich wyjdzie na komputery i konsole w 2021 roku.
  • Druga powstaje na platformy mobilne i zostanie wydana w 2022 roku.

Dyrektor generalny firmy Dice – Oskar Gabrielson – przekazał plany rozwoju marki Battlefield na najbliższy czas. We wpisie na stronie EA poinformował graczy o dwóch projektach, nad którymi trwają teraz prace. Pierwszym z nich ma być kolejna wielka odsłona przeznaczona na duże platformy gamingowe. Druga ma być mobilną odsłoną serii.

Więcej o nowym Battlefieldzie dowiemy się już niebawem!

Póki co żadne konkretne informacje na temat samej produkcji nie zostały podane. Dowiedzieliśmy się jednak kilku dość ogólnych informacji na temat nowego Battlefielda. Przede wszystkim ma to być największa do tej pory gra w serii, a pracuje przy niej najliczniejszy zespół w historii marki. Twórcy obiecują ogromne starcia, rozbudowane systemy zniszczeń oraz wielką skalę gry.

Logotypy serii Battlefield oraz firm nad nią pracujących

Wiele wskazuje także na to, że gra ma dawać ogromne możliwości dzięki mocy nowych konsol. Prawdopodobnie oznacza to, że nie zobaczymy nowej części serii Battlefield na PS4 i XONE. Premiera samej gry powinna odbyć się pod koniec roku 2021.

Battlefield pojawi się na urządzeniach mobilnych!

W tym samym komunikacie dyrektor DICE zapowiedział także grę serii Battlefield, która ukaże się na platformach mobilnych. Przygotowuje ją studio Industrial Toys z pomocą DICE, a tytuł ma zostać wydany w 2022 roku. Ma to być pełnoprawna odsłona serii, jednak stworzona od początku z myślą, by oddać ducha Battlefielda na urządzeniach mobilnych.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!