fbpx

Poznaliśmy daty przyszłorocznych wyprzedaży Steam. Jakie okazje nas czekają?

21 września 2023,
16:23
Jacek Kowal

Valve ujawnił planowany kalendarz promocji na pierwszy kwartał przyszłego roku. Okazji na tańsze gry nie zabraknie.

Logo Steam z kafelkami gier w tle

Steam słynie ze swoich wyprzedaży, zarówno okolicznościowych, jak i sezonowych. Teraz Valve podało dokładne daty przyszłorocznych promocji, a przynajmniej na pierwszy kwartał 2024. Tych będzie całkiem sporo i na pewno każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Przyszłoroczne wyprzedaże na Steamie

Informacje o planowanych promocjach pojawiły się we wpisie na blogu Steam. Wśród okazji jest oczywiście wyprzedaż wiosenna, ale także Steam Next Fest i inne wyprzedaże okazjonalne. Lista prezentuje się następojąco:

  • Festiwal Kapitalizmu i Gospodarki: 8 – 15 stycznia. Skupi się na grach o twardej walucie, skupiających się na ekonomii.
  • Festiwal Piraci kontra Ninja: 22 – 29 stycznia. Zaskoczę was: przecenione gry skupią się na piratach i/lub ninja.
  • Festiwal Next: 5 – 12 lutego. Wielodniowe święto, podczas którego możemy wypróbować dema, poczatować z producentami, obejrzeć transmisje na żywo i dowiedzieć się o nadchodzących grach na Steam.
  • Festiwal Remote Play Together: 12 – 19 lutego. Różne produkcji multiplayer.
  • Festiwal Dinozaury kontra Roboty: 26 lutego – 4 marca. Tu również możecie być ździwieni, ale produkcje będą skupiać się na gadach i robotach (Steam przypomina, że Kaiju nie są dinozaurami).
  • Wiosenna wyprzedaż: 14 – 21 marca (główna wyprzedaż sezonowa).
  • Festiwal Tworzenia Talii: 25 marca – 1 kwietnia. Skupi się na grach karcianych.

Nie wolno oczywiście zapominać o noworocznej wyprzedaży, która potrwa od 21 grudnia do 4 stycznia. Jak widzicie, będzie sporo okazji do złapania ciekawych gier w atrakcyjnych cenach. Przejrzyjcie więc swoje listy życzeń, bo może coś z nich załapie się na promocje.