Need for Speed – nowa część gry tylko na next-geny

Need for Speed z możliwą premierą pod koniec 2022 roku. Gra ukaże się jedynie na nowej generacji konsol.

9 kwietnia 2022
Na skróty
  • Need for Speed z możliwą premierą w 2022 roku.
  • Gra nie pojawi się na starej generacji konsol.
  • Akcja może rozgrywać się w Miami.

W 2020 roku seria Need for Speed trafiła z powrotem do studia Criterion Games. Producent posiada w swoim portfolio m.in. Most Wanted, ocenione na 84 punkty przez recenzentów Metacritic.

Do tej pory nie dostaliśmy żadnych oficjalnych wiadomości o pracach nad grą. W 2021 studio zostało oddelegowane do pomocy przy Battefield 2042, który najprawdopodobniej został spisany na straty. Istnieje zatem szansa na przyspieszenie premiery nowego Need for Speed.

Need for Speed z premierą w 2022 roku

Podczas najnowszego odcinka programu GrubbSnax Jeff Grubb zdradził nieco szczegółów o stanie produkcji nadchodzącej odsłony. Według jego wypowiedzi, gra jest na dobrej drodze by ukazać się w 2022 roku. Co ciekawe, pojawi się jedynie na konsolach nowej generacji.

Need for Speed […] nadchodzi w tym roku. Gra powinna pojawić się w listopadzie i przypuszczam, że jeśli jesteś fanem serii, który kupił konsolę nowej generacji, są dobre wieści – gra pojawi się tylko na nowej generacji.

Źródło: GrubbSnax (tłumaczenie własne)

Dodatkowo Grubb wspomniał o kilku aspektach scenerii gry. Istnieje możliwość, że w najnowszej odsłonie serii przeniesiemy się do Miami.

Istnieją plotki o scenerii gry. Trudno określić czy prawdziwe. Słyszałem, że akcja rozgrywać będzie się w Miami, co powoduje wizję podziemnych tras. Takie są moje domysły.

Źródło: GrubbSnax (tłumaczenie własne)

Oczywiście są to jedynie plotki i należy potraktować je z przymrużeniem oka. Dostarczenie przez Criterion nowego Need for Speed w 2022 wydaje się być bardzo optymistyczne. Biorąc pod uwagę przerwę na rzecz pomocy przy Battlefield 2042, mogłoby nie starczyć czasu na dopracowanie produkcji. Z drugiej strony studio posiada spore doświadczenie w tworzeniu gier samochodowych, co może pozytywnie wpłynąć na szybkość pracy nad grą.

Jakub Jasiński

UWaga! Gorące informacje!