Portal Companion Collection to pierwsze wejście Valve na konsolę Nintendo

Tak, to się dzieje naprawdę. Seria Portal jeszcze w tym roku zawita na konsolę Nintendo. To debiut Valve nie tylko na Switchu, ale też ogólnie na konsolach Nintendo.

10 lutego 2022
Na skróty
  • W drugiej połowie 2022 roku seria Portal pojawi się na konsoli Nintendo Switch.
  • Plotki głoszą, że Half-Life może być kolejną grą, która trafi na japońską konsolę.

Podczas regularnego pokazu Nintendo Direct można było wyłuskać jedno bardzo ważne ogłoszenie. Valve wydaje obie gry z serii Portal na Nintendo Switch. To spory ewenement, bo jest to pierwsza gra twórcy Steama na konsoli japońskiego kolosa.

Gry zostały przerobione na konsolę z pomocą NVIDIA LIghtspeed Studios. Jak wskazuje nazwa, jest to wewnętrzne studio NVIDIA, które między innymi pracowało nad projektem Quake RTX.

Z ciekawostek Portal 2 to pierwsza gra zweryfikowana na Steam Deck. Dodając do tego niskie wymagania sprzętowe gry, tryb co-op i dość luźny klimat produkcji, otrzymamy tytuł, który aż dziwi, że nie pojawił się na Switchu już wieki temu.

Portal początkiem triumfu Valve na Switchu?

Pojawia się pytanie: jeśli Portal jest na Switchu, to czemu nie Half-Life? Operujące na tym samym silniku, obie gry nie różnią się zbytnio pod względem technicznym. Otwiera to drogę na konsolę ogromnej liczbie produkcji. Być może będziemy światkami zmartwychwstania Team Fortress 2? Może CS:GO powiększy swoją rzeszę graczy? A może zobaczymy inne gry na silniku Source, jak Mirror’s Edge albo Dark Messiah of Might & Magic? Czas pokaże…

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer trzy razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry z motywem nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego World War Z Maxa Brooksa to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!