Polskie studio stworzyło szachy dostępne na VR

Chess & Checkers Games, twórca kultowych mobilnych wersji Warcabów i Szachów, postanowiło przenieść szachową rozgrywkę do kolejnego wymiaru. Mowa tutaj o zastosowaniu technologii VR. Szachy VR ukażą się w przyszłym tygodniu na platformie Oculus.

6 sierpnia 2021
Na skróty
  • Chess & Checkers Games postanowili przenieść szachową rozgrywkę na zupełnie inny wymiar.
  • Mowa tutaj o zastosowaniu technologii VR.
  • Szachy VR ukażą się 13 sierpnia na platformie Oculus w cenie 20 złotych.

Szachy to gra na urządzenia mobilne wydana przez polskie studio Chess & Checkers Games. Przekroczyła ona barierę ponad 10 mln pobrań w Google Play, a co za tym idzie, odniosła wielki sukces. Studio te jest najbardziej rozpoznawalne dzięki grze Warcaby. Pobrano je niemal 100 mln razy, dzięki czemu znajdują się obecnie na 40. miejscu w rankingu najpopularniejszych planszowych gier mobilnych na świecie.

Na podstawie tego samego silnika szachowego studio stworzyło Szachy VR. Wirtualna rzeczywistość to w skrócie przedstawienie wirtualnego świata w taki sposób, że widziane w nim obiekty sprawiają wrażenie fizycznej, przestrzennej obecności. Najnowsza odsłona szachów pozwoli nam grać na dziesięciu poziomach trudności. Cała gra jest bardzo prosta w obsłudze, a twórcy udostępnili zwiastun z fragmentami rozgrywki. Szachy VR ukażą się 13 sierpnia 2021 na platformie Oculus. Całość będzie dostępna w cenie 4,99 dolarów, czyli około 20 zł.

Uważamy, że szczególnie w mobilnych szachach tkwi ogromny potencjał, bo jest to międzynarodowa gra o długiej historii. Pracujemy obecnie nad budową całego ekosystemu wokół szachów. Jednym z kroków w tym kierunku są dla nas szachy w wersji dla wielbicieli wirtualnej rzeczywistości.

Łukasz Oktaba, założyciel i prezes studia Chess & Checkers Games

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!