Pojawiła się pierwsza zapowiedź serialu Game of Thrones: House of the Dragon

W 2022 na platformie HBO MAX pojawi się spin-off serii Gra o Tron pod tytułem House of the Dragon. Osadzony 200 lat przed wydarzeniami z oryginalnej Gry o Tron, serial opowie historię Targaryenów.

6 października 2021

Spin-off szlagierowego serialu HBO ukaże się w dziesięciu odcinkach na platformie HBO MAX w 2022 roku – dokładnej daty nie podano. Motywy serialu opierają się na książce G.R.R Martina pod tytułem Ogień i Krew. Jego akcja toczy się 200 lat przed wydarzeniami z oryginalnej serii i obraca się wokół rodu Targaryenów, których mamy okazję zobaczyć na schyłku ich rządów, gdy zaczyna się koniec ich panowania.

Co zobaczymy w serialu i kto stoi za Game of Thrones: House of The Dragon?

Osią fabuły jest król Viserys (w tej roli Paddy Considine), który nieuchronnie zmierza do zakończenia swoich rządów. Rozpoczyna się walka o tron między jego córką, księżniczką Rhearys Targaryen (Emma D’Arcy) a jego drugą żoną, królową Alicent Hightower (Olivia Cooke) która chce przekazać swój tron synom. Prowadzi to do wojny, nazywanej Tańcem Smoków.

W trailerze widzimy Targaryenów, których cechą charakterystyczną są białe włosy, trochę egzotycznych bohaterów a także sceny walki, turnieju rycerskiego. Słyszymy również frazę „Gods, kings, fire and blood. Dreams didn’t make us kings, dragons did„, która w wolnym tłumaczeniu oznacza „Bogowie, królowie, ogień i krew. Marzenia nie uczyniły nas królami, zrobiły to smoki”.

Za kamerą stanie Ryan J. Condal, w produkcję będzie również zaangażowany sam G.R.R. Martin.

UWaga! Gorące informacje!