Pojawiła się pierwsza łatka do The Last of Us na PC. Koncentruje się ona na wydajności i stabilności

30 marca 2023,
17:36
Jacek Kowal
Ellie w The Last of Us 2

Port The Last of Us Part 1 na komputery nie miał najlepszego startu. Gra spotkała się z silną krytyką za wiele błędów i częste awarie. Jednak w środę pojawiła się pierwsza łatka, która według Naughty Dog skupia się na poprawieniu wydajności i stabilności, ale zawiera także wiele mniejszych poprawek. Co ciekawe, studio zapowiedziało, że już pracuje nad kolejnymi patchami.

The Last of Us Part 1 na PC będzie działać lepiej

Jak wspomniałem, łatka skupiła się na wydajności, więc naprawiła głównie problemy z zacinaniem się gry. Oczywiście nadal trwają dalsze prace oparte na informacjach od użytkowników. W celu ich pozyskania dodano informacje diagnostyczne, dzięki którym łatwiej będzie badać raportowane błędy. Zespół ma nieustannie obserwować zgłoszenia graczy, więc kolejne poprawki to tylko kwestia czasu.

Plakat z TLOU Part I
Źródło: PlayStation

Dodatkowo Naughty Dog bada aktualnie sporą listę problemów. Możemy wśród nich znaleźć między innymi drgania kamery, nieuruchamianie się gry pomimo spełniania minimalnych wymagań, długie ładowanie shaderów i spadek wydajności w czasie ich wczytywania. Jak wiemy, studio nie pracowało nad przeniesieniem produkcji na PC samo, a wspierało je w tym Iron Galaxy.

Potwierdzono już, że pojawi się więcej łatek, ale ta pierwsza ma podobno znacznie poprawić wydajność gry. Czy produkcja osiągnie poziom znany z PlayStation? Zobaczymy.

Kup The Last of Us Part I i zagraj już dziś

Nie możesz otworzyć linku? Najprawdopodobniej automatycznie blokuje go Twój AdBlock. Wyłącz go, żeby móc skorzystać z promocji.

🛈 Gry oraz produkty wymienione w tym artykule zostały wyselekcjonowane przez nas osobiście i niezależnie. Niektóre powyższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi, dzięki czemu klikając w nie, możesz wesprzeć rozwój naszego niezależnego portalu bez ponoszenia żadnych kosztów.