PlayStation 5 otrzyma więcej ekskluzywnych gier. Premiery na PC będą rozłożone w czasie

19 maja 2023,
16:45
Arek Grabowski
Kontroler DualSense obok konsoli PlayStation 5

Prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, wziął udział w wywiadzie z japońskim serwisem Famitsu. Poruszono tam temat ulepszonego łańcucha dostaw PlayStation 5, startu konsoli oraz przede wszystkim gier ekskluzywnych. Jim Ryan podkreśla, że Sony chce zachować swoją dynamikę właśnie za pośrednictwem coraz większej liczby exclusivów.

Firma zamierza także rozłożyć w czasie premiery na PC – będą znacznie później, niż konsolowe wydania. Warto zauważyć, że Ryan podkreślił większą liczbę tytułów ekskluzywnych dla PlayStation 5. To ma być najważniejszy element rozwoju.

Jim Ryan mówi, że gier ekskluzywnych na PlayStation 5 będzie coraz więcej

Sony planuje wydać już niebawem kilka ekskluzywnych i ważnych tytułów jak Rise of Ronin, Final Fantasy XVI czy Marvel’s Spider-Man 2. Jim Ryan mówi o zwiększeniu liczby exclusivów w przyszłości. Dodaje on, że gracze na PC nie mają nic przeciwko czekaniu 2 lub 3 lata na te same produkcje.

Cały wywiad opowiada przede wszystkim o temacie tytułów ekskluzywnych. Gry będą wydawane tak jak dotychczas, to znaczy najpierw na konsoli i znacznie później dla PC. Oczywiście warto zauważyć, że ostatecznie nie zawsze porty z PS5 są odpowiednio wykonane. Nie najlepszą jakość prezentuje The Last of Us Part 1, a Horizon: Zero Dawn broni się świetnie.