fbpx

Pierwsze spojrzenie na markę EA Sports FC. Jak zapowiada się FIFA po rebrandingu?

7 kwietnia 2023,
08:00
Kaja Piaścik
Piłkarz kopiący piłkę w trakcie meczu na grafice z FIFA 23

Już od maja zeszłego roku wiemy, że słynna piłkarska franczyza od Electronic Arts zamieni się w EA Sports FC. W ramach przygotowań do zaplanowanej na lipiec zmiany studio zaprezentowało właśnie założenia rebrandingu serii FIFA i podzieliło się z graczami ogólnymi planami na przyszłość.

Według oświadczenia nowa wersja ma stanowić wielką szansę na rozwój. Prawdopodobnie EA zdecyduje się rozszerzyć tytuł na inne produkcje niż tylko klasyki, które do tej pory otrzymywały co roku nowy numer. Najpierw priorytetem jest jednak kolejna odsłona dobrze znanej formuły już pod szyldem EA Sports FC – tej możemy spodziewać się bliżej grudnia.

FIFA po rebrandingu. Oto logo i założenia EA Sports FC

Jak zapowiada Electronic Arts, EA Sports FC ma być „platformą do tworzenia, wprowadzania innowacji i rozwijania nowych doświadczeń związanych z piłką nożną, łączącą setki milionów fanów za pośrednictwem produktów na konsole, urządzenia mobilne, sieciowych i e-sportowych.” Szef marki Nick Wlodyka zapewnia, że będzie ona symbolem sportu, innowacji i zmiany.

Twórcy przedstawili również stronę wizualną rebrandingu i stojącą za nim ideę. Nowe logo ma reprezentować dominujący kształt w kulturze piłki nożnej, czyli… trójkąt.

Nasza nowa tożsamość marki jest inspirowana trójkątami, które są częścią piłki nożnej EA Sports od 30 lat, od izometrycznych wielokątów, które tworzą naszą grę, przez trójkąty zgrania, wykorzystywane w ultimate team™, po wskaźnik nad zawodnikami w każdym meczu.

oficjalna strona EA Sports FC

Dla spragnionych informacji opublikowane zostało szczegółowe omówienie elementów graficznych.

EA zapowiedziało także, że loga EA Sports FC będą teraz często pojawiać się w świecie piłki nożnej. W najbliższym czasie intensywna promocja obejmie ponad sto meczów w rozgrywkach ligowych takich jak Premier League, Women’s Super League, La Liga, Bundesliga, Serie A czy Ligue 1.

Tymczasem prezes organizacji FIFA oświadczył niedawno, że po zakończeniu trwającej prawie trzydzieści lat współpracy z Electronic Arts organizacja stworzy własną grę. Produkcja ma stać się silnym rywalem dla piłkarskiej serii EA.