Pathfinder: Wrath of the Righteous – podano datę premiery

Pathfinder: Wrath of the Righteous zaliczyło opóźnienie, jeśli chodzi o datę premiery, ale mimo to twórcy wydają się powoli kończyć swoją nową grę. Potwierdza to tylko podanie dokładnego terminu wydania tytułu.

5 maja 2021
Na skróty
  • Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli kontynuacja Pathfinder: Kingmaker, otrzymała oficjalną datę premiery.
  • Gra zadebiutuje 2 września tego roku.
  • Będzie to izometryczne RPG osadzone w świecie fantasy.

W 2019 roku studio Owlcat Games, odpowiedzialne za Pathfinder: Kingmaker, zapowiedziało kolejny tytuł z serii, będący izometrycznym RPG-iem, czyli Pathfinder: Wrath of the Righteous. Premierę gry przewidziano na czerwiec tego roku, ale, jak to się często zdarza, rzeczywistość zrewidowała plany i terminy trochę się przesunęły. Twórcy przeprosili za obsuwę w ostatniej aktualizacji dotyczącej postępów prac, przyznali, że potrzebują nieco więcej czasu na dokończenie produkcji i, co najważniejsze, podali nową, konkretną datę.

A zatem Pathfinder: Wrath of the Righteous będzie miał premierę 2 września tego roku. Początkowo wyłącznie użytkownicy pecetów zyskają okazję, żeby zapoznać się z tytułem, za pośrednictwem platform Steam lub GOG. Bardzo możliwe jest również późniejsze wydanie gry na konsole, choć na razie brak na ten temat szczegółów.

Pathfinder: Wrath of the Righteous na razie tylko w becie

W nowej grze Owlcat Games trafimy do krainy nawiedzanej przez zastępy demonów, w której przez odpowiednie decyzje będziemy mogli zbliżyć się bardziej do strony dobra lub zła. Tak jak zwykle w opowieściach osadzonych w fantastycznych światach, tak i tutaj nasze działania zadecydują o przyszłości, nie tylko naszej, ale również wszystkich dookoła. Tworząc bohatera obdarzonego nadludzką mocą, wybierzemy postać spośród 25 różnych klas oraz 12 ras. Dla jeszcze większej personalizacji będziemy mieć do dyspozycji ponad tysiąc zaklęć oraz umiejętności, które wpłyną na nasz styl gry. W trakcie wyprawy spotkamy 10 unikalnych postaci mogących towarzyszyć nam w zmaganiach.

Większość graczy będzie musiała poczekać jeszcze kilka miesięcy na zapoznanie się z Pathfinder: Wrath of the Righteous, ale istnieją już tacy, co mają dostęp do części zawartości. Gra znajduje się aktualnie na etapie bety, a mogą w nią zagrać osoby, które wsparły ją w czasie trwania zbiórki na Kickstarterze lub wykupiły pakiet Early Access. Przy okazji ujawnienia daty premiery twórcy poinformowali także o nowościach w becie, obejmujących m.in. ulepszenie grafiki czy dodanie nagrań dialogów. Na razie do ogrania dostępne są pierwsze cztery rozdziały opowieści.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!