Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP – zapowiedź karty graficznej, która zmienia kolory

Słyszeliście może o karcie graficznej, która zmienia kolory? Jeśli nie, to należymy do tej samej ligi. Firma Palit zaprezentowała pierwsze GPU z serii ColorPOP z zastosowaniem lakieru interferencyjnego. Producent oficjalnie ogłosił wykorzystanie takiej technologii dla RTX 3060 Ti.

30 listopada 2021

Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP to pierwsza w historii karta graficzna zmieniająca kolory. W przypadku żywych farb metalicznych odcień zmienia się pod kątem patrzenia i różni się w zależności od warunków oświetleniowych. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji, GPU nie tylko zachowuje solidną wydajność, ale także zapewnia więcej zabawy i emocji w grach.

Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP – karta zmieniająca kolory podbije rynek?

Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP to 2,7-slotowa karta graficzna oparta na rdzeniu NVIDIA GA104 wykonanym w litografii 8 nm. Najnowsze GPU wyposażono w 8 GB pamięci VRAM GDDR6 256-bit. Limitowany RTX 3060 Ti osiąga 4864 jednostek CUDA, 152 TPU, 80 ROP, 38 RT i 152 Tensor. Taktowania karty to bazowo 1410 MHz i do 1665 MHz w trybie boost, sama pamięć ma natomiast pracować na 14 000 MHz. Producent zadeklarował pobór mocy na poziomie 220 W, a zasilanie pobierane będzie przez dwa 8-stykowe złącza. Cały produkt ma wymiary 294 × 112 × 60 milimetrów.

GPU, które zmienia kolory - karta na PC
Źródło: Palit

Technologia 0-dB zastosowana w produkcie firmy Palit zapewnia ciche chłodzenie poprzez automatyczne zatrzymywanie wentylatorów przy mniejszym obciążeniu. Model Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP ma zmieniającą kolor osłonę i tylną płytkę. Mistyczny, kosmiczny ton będzie stale zmieniał się między trzema głównymi odcieniami: zielonym kameleonem, elektrycznym niebieskim i ultrafioletowym, tworząc połysk o olśniewającym designie. Oficjalne logo ColorPOP przedstawia małego kameleona.

Tył GeForce RTX 3060 Ti z serii ColorPOP
Źródło: Palit

Sprzęt ma być dostępny w limitowanej edycji. Producent niestety nie zdradził, kiedy model Palit GeForce RTX 3060 Ti ColorPOP trafi na półki sklepowe i czy w ogóle się tam znajdzie. Sugerowana cena również pozostaje nieznana.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!