Overboard! – premiera detektywistycznej gry od inkle

Lata 30. XX wieku, morderstwo na statku płynącym do Nowego Jorku i zagadka do rozwiązania – czy to punkt wyjścia do powieści Agathy Christie? Nie, to Overboard!, nowa gra studia inkle, która już jest dostępna.

3 czerwca 2021
Na skróty
  • Overboard! to gra detektywistyczna, w której wcielamy się w bohaterkę szukającą mordercy swojego męża.
  • Szybko jednak okazuje się, że to ona go zabiła i musi wkopać w całą sprawę kogoś innego.
  • Na to wszystko ma zaledwie kilka godzin.

Twórcy Overboard! mają już na swoim koncie m.in. Heaven’s Vault oraz 80 Days, czyli przygodowe tytuły stawiające na narrację. W nowej produkcji poszli w podobną stronę, tutaj również istotne będą rozmowy z innymi postaciami i podejmowane przez nas decyzje.

Overboard! – visual novel w detektywistycznym klimacie

Akcja nowego tytułu od inkle rozgrywa się w 1935 roku na statku, który za osiem godzin dopłynąć ma do Nowego Jorku. Wszystko byłoby w porządku, gdyby właśnie nie dokonano na nim pewnej zbrodni – zamordowany został mąż Veronici, kobiety, w którą wcielamy się jako gracze. Jak można przypuszczać, naszym głównym zadaniem będzie odkrycie, kto jest winny. I tutaj pojawia się zwrot akcji. To nasza bohaterka zamordowała swojego męża, a prowadzone przez nią śledztwo ma zrzucić podejrzenia i winę na kogoś innego.

Nie będzie jednak zbyt łatwo, bo na uknucie intrygi mamy ograniczony czas. Podróż potrwa jeszcze osiem godzin, co przełoży się na 30-45 minut realnej rozgrywki. Wydaje się, że to niewiele, ale uzyskanie idealnego zakończenia może wymagać kilku prób. Zwłaszcza że świat gry i obecne w nim postacie reagują na nasze zachowania, słowa i działania, niczego nie zapominając. I tutaj rozpoczyna się zabawa. Czy wykorzystamy swoją charyzmę i urok, żeby nam się upiekło? A może zdecydujemy się na szantaż i manipulację? No i co z innymi bohaterami, z kim się zaprzyjaźnimy, a kogo zdradzimy? Wszystko najwyraźniej zależy od gracza.

Overboard! znajdziemy już na Steamie i Gogu, aktualnie o 15% taniej, niż wynosi pełna cena. Oferta specjalna ma potrwać do 9 czerwca.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!