Organizacja North Esports kończy swoją działalność

Duńska organizacje esportowa North, która skupiała się przede wszystkim na rozgrywkach w CS:GO, zdecydowała się zamknąć swoją działalność. Decyzja ta została podjęta w związku z problemami finansowymi, jakie wywołała pandemia. Większość zawodników formacji została wolnymi agentami.

7 lutego 2021
Na skróty
  • Duńska organizacja North została zamknięta.
  • Doprowadziły do tego problemy finansowe wywołane globalną pandemią.
  • Zawodnicy FIFA trafią do FC Copenhagen, pozostali gracze stali się natomiast wolnymi agentami.

Działająca od 2017 roku, głównie na scenie CS:GO, ale biorąca udział także w rozgrywkach FIFA oraz Apex Legends, organizacja North Esports zostaje zamknięta. Decyzję ogłosili ostatnio główni właściciele organizacji, czyli Nordisk Film oraz Parken Sport & Entertainment.

Organizacja miała wpaść w kłopoty finansowe przez trwającą wciąż pandemię COVID-19. Właściciele mieli szukać inwestorów oraz nowych źródeł finansowania, jednak ostatecznie nie udało im się nic znaleźć. Dodatkowo brak jakichkolwiek informacji i sygnałów o tym, by w najbliższym czasie sytuacja w esporcie w związku z pandemią miała wrócić do normalności. Dlatego właściciele podjęli decyzję o zamknięciu North i skupieniu się na swoich innych działalnościach.

Zamknięte właśnie North największe sukcesy osiągało w CS:GO

Organizacja znana była przede wszystkim ze swojej działalności na scenie Counter Strike: Global Offensive. Jednym z największych osiągnięć organizacji było m.in. pierwsze miejsce na DreamHack Masters Stockholm 2018. Przez całą historię organizacji jej barwy reprezentowali tacy zawodnicy, jak niko, Kjaerbye czy Magisk.

W związku z zamknięciem formacji wszyscy zawodnicy stali się wolnymi agentami. Wyjątkiem są gracze gry FIFA, którzy mają reprezentować miejscowe FC Copenhagen (które także miało swój udział w organizacji North). Jednak przyszłość zarówno zawodników Counter Strike: Global Offensive, jak i Apex Legends jest póki co nieznana.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!