Nintendo ogłasza kontynuację gry Everybody 1-2 Switch, wzbudzając zdziwienie wśród fanów

2 czerwca 2023,
21:09
Amira El Berrah

Everybody 1-2 Switch, kontynuacja pierwszej nie najlepiej odebranej części produkcji została oficjalnie zapowiedziana przez Nintendo. Firma zaskoczyła fanów ogłoszeniem sequela jednej z najgorzej ocenianych gier w swojej historii.

Nintendo zaskakuje fanów ogłoszeniem sequela jednej z najgorzej ocenianych gier w swojej historii. Everybody 1-2 Switch, kontynuacja kontrowersyjnej produkcji, została oficjalnie ogłoszona przez firmę. Nastąpiło to niedługo po prezentacji nowych kolorów Joy-Conów dla Switcha, co wywołało duże zainteresowanie fanów.

Pierwsza część Everybody 1-2 Switch, wydana w marcu 2017 roku, spotkała się z jednomyślną krytyką ze strony recenzentów i uznano ją za jedną z najbardziej nieudanych gier japońskiego giganta. Otrzymała wtedy jedną z najniższych ocen portalu Metacritic wśród gier pierwszoosobowych Nintendo, z wynikiem 58. Jednak mimo negatywnego odbioru, firma postanowiła stworzyć sequel.

Premiera Everybody 1-2 Switch nastąpi w czerwcu

Premiera Everybody 1-2 Switch jest zaplanowana na 30 czerwca i ma zostać wydana w niższej cenie niż poprzednia odsłona. Opis gry w sklepie Nintendo nie zdradza zbyt wiele na temat jej zawartości, ale informuje, że gracze mogą spodziewać się różnorodnych imprezowych minigier, zawierających balony i postaci kosmitów. W ocenie ESRB (Entertainment Software Rating Board) pojawiają się również odniesienia do alkoholu, które występowały w oryginale, ale nie wpływają na rating gry – odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

Niektórzy fani wyrazili swoje zdziwienie na mediach społecznościowych w związku z decyzją o kontynuacji tytułu. Plotki na temat sequelu pojawiły się już w 2022 roku i wiązały się z dużymi oporami wewnętrznymi wobec tej produkcji, a niektórzy pracownicy wyrazili obawy, że może to zaszkodzić reputacji Nintendo.

Pomimo tych trudności, firma podjęła decyzję o wydaniu Everybody 1-2 Switch prawdopodobnie ze względu na niskie koszty produkcji w porównaniu do swoich typowych projektów. Pomimo negatywnych recenzji, pierwsza część sprzedała się w około trzech i pół milionach egzemplarzy, co skłoniło firmę do wydania kolejnej części.