fbpx

Oficjalny zwiastun Raid: Call of the Arbiter. Mobilna gra RPG otrzymuje serial animowany

Już niedługo odkryjemy świat Raid: Shadow Legends przedstawiony w serialu animowanym. Fani mobilnej gry będą mogli zobaczyć bohaterów rozgrywek w innej odsłonie oraz poznać zupełnie nowe postaci i układ świata.

Twarz mężczyzny, białe włosy, świecące oczy

Jedna z najbardziej znanych gier mobilnych RPG Raid: Shadow Legends, zostanie zaadaptowana w formie 10-odcinkowego serialu animowanego Raid: Call of the Arbiter. Pięciominutowe odcinki mają być wydawane co tydzień na YouTube, a premiera odbędzie się 18 maja 2023 roku.

Jaki jest świat Ride: Call of the Arbiter?

W samym zwiastunie nie widzimy wielu szczegółów jeśli chodzi o fabułę miniserialu. Akcja osadzona będzie w Telerii, pozornie opuszczonej przez bogów krainie, w której frakcje walczą ze sobą w nieustającym konflikcie. Tytuł ma opowiadać o grupie bohaterów i skupiać się wokół starożytnego strażnika, Arbitra.

W animowanym serialu zobaczymy nie tylko znane nam z gry postaci, ale również znajdujące się na innych etapach życia niż podczas Raid: Shadow Legends. Wydarzenia w Raid: Call of the Arbiter rozegrają się na przestrzeni setek lat przed wydarzeniami z gry i kampanii. Bohaterowie ze względu na swoją rasę, magiczne wpływy czy cechy gatunku będą dojrzewać i starzeć się w różnym tempie.

Świat, jakiego doświadczymy w serii, został zbudowany, odbiegając trochę od samej gry. Lokalizacje i założenia kampanii zostaną przedstawione nieco odmiennie niż w oprawie, którą oferuje nam gra.

Starożytny strażnik, Arbiter, musi wezwać bandę nietypowych bohaterów, aby znaleźli drogę powrotną do naszego świata. Staną przed wyzwaniem pokazania swojego żalu, połączenia sił oraz rozpalenia iskry mającej rozproszyć ciemność. Arbiter wzywa. Czy odpowiedzą?

Opis serialu na stronie Plarium

Kto odpowiada za powstanie animacji?

Za produkcje Raid: Call of the Arbiter jest odpowiedzialny Eric Rollman, dyrektor generalny Rollman Entertainment i były prezes Marvel Television nad Animation. Rollman między innymi wprowadził fabuły z komiksów Marvela do telewizji i pomógł serii Power Rangers w osiągnięciu sukcesu jako jeden z kluczowych pracowników Haima Sabana. Do powstania Raid: Call of the Arbiter przyczyniło się ponad 400 osób z całego świata w ciągu ostatnich trzech lat. Przedsięwzięcie można nazwać globalnym.

Do twórców należy również główny scenarzysta projektu, Kendall Deacon Davis. Zajmował on takie samo stanowisko przy ARK: The Animated Series. Shiwrunnerem serialu jest Jay Olivia, założyciel i dyrektor generalny studia animacji Lex + Otis.

Raid: Call of the Arbiter wykonano razem z TeamTo Studio, które znane jest między innymi ze współpracy z Activision Blizzard oraz tworzenia seriali atkich jak Skylanders Academy czy Rabbids Invasion dla Ubisoftu.