Oficjalny zwiastun Dead Space – kultowy horror powraca

5 października 2022,
22:30
Amira El Berrah

Już jest pierwszy oficjalny zwiastun Dead Space. Premiera remake’u klasycznego horroru survivalowego będzie miała miejsce w styczniu 2023 roku. Jak zaprezentuję się nowa ulepszona wersja gry?

Postać z Dead Space zwrócona w naszą stronę
Na skróty
  • Electronic Arts opublikowało oficjalny zwiastun remake’u Dead Space.
  • Data premiery to już 27 stycznia 2023 roku.
  • Gra została odbudowana od podstaw przy użyciu silnika EA Frostbite.

4 października został opublikowany pierwszy oficjalny zwiastun remake’u Dead Space.
Firma Electronic Arts wyznaczyła datę premiery na 27 stycznia 2023 roku. Gra będzie dostępna na platformach PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S.

Oficjalny zwiastun Dead Space z rozgrywką

Wspomnienie dotyczące oryginalnej wersji survivalowego horroru przywołuje entuzjastyczne odczucia nie tylko u największych fanów, ale również u zespołu pracującego nad tytułem, który słowami Romana Campos-Oriala “…jest zakochany w materiale źródłowym i widać to w każdym aspekcie projektu”. Emocje te wynikają również z powodu nowej technologii, za pomocą której mamy doświadczyć jeszcze bardziej wciągających doznań między innymi poprzez dynamiczną grafikę i przestrzenny dźwięk 3D.

Projekt jest przebudowany za pomocą silnika EA Frostbite, oczywiście zachowując wyjątkowość, jaką odznaczał się oryginał. Dzięki temu według starszego producenta Philippe’a Ducharme’a będzie można “poczuć głębię” i zanurzyć się w nastroju gry.