fbpx

Don’t Starve: Newhome ze zwiastunem fabularnym

28 czerwca 2021,
16:05
Dorota Żak

Co stało się z Wilsonem po wydarzeniach poprzednich gier z serii Don’t Starve? Jakie sekrety kryje jeszcze w sobie świat Constant? Najwyraźniej pora do niego powrócić, zwłaszcza że Don’t Starve: Newhome doczekało się świeżego zwiastuna fabularnego.

Nowe postaci w Don't Starve: Newhome
Na skróty
  • Don’t Starve: Newhome dostał nowy zwiastun fabularny.
  • Produkcja to kolejna odsłona survivala, tym razem przeznaczona wyłącznie na urządzenia mobilne.
  • Naszym głównym zadaniem nadal będzie przeżycie za wszelką cenę w nieprzyjaznym świecie.
  • W grze dostępny będzie tryb kooperacyjny.

O powstawaniu Don’t Starve: Newhome, kolejnej gry wykorzystującej pomysły i bohaterów stworzonych przez Klei Entertainment, wiedzieliśmy już mniej więcej od roku. Co jakiś czas jednak pojawiają się nowe szczegóły lub materiały promocyjne, które zdradzają coraz więcej na temat produkcji. Ostatnie z nich należą do kategorii tych ważniejszych. Gra otrzymała właśnie nowy zwiastun, a ten wprowadza nas do fabuły i wstępnie pokazuje, z czym tym razem będziemy mieli do czynienia.

Na zwiastunie zobaczymy jednego z najważniejszych bohaterów serii Don’t Starve, Wilsona, który najwyraźniej próbuje uwolnić się od upiornego tronu i zaczyna konstruować jakąś maszynę. Skutki jego działań nie spodobają się wszystkim; w ich efekcie do nieprzyjaznego wymiaru, gdzie każdy element otoczenia i kreatura mogą mocno utrudnić nam życie, trafiają kolejni nieszczęśnicy. Co przy okazji oznacza, że w Don’t Starve: Newhome dostaniemy zupełnie nowe grywalne postaci.

Najważniejsze zmiany w nowej odsłonie popularnego survivala

Chyba najistotniejszą kwestią, o której trzeba powiedzieć, jest to, że Don’t Starve: Newhome zaplanowany został jako gra mobilna i trafi na telefony z Androidem i iOS-em. W przeciwieństwie do poprzednich części nie wyląduje więc ani na pecetach, ani na konsolach. Druga sprawa; choć tytuł nadal powstaje na licencji Klei, za jego stworzenie odpowiedzialne będzie studio Shengqu Games (mające już doświadczenie w tworzeniu gier mobilnych), wydawcą zostało natomiast Tencent Games.

Miłą informacją jest za to fakt, że w Don’t Starve: Newhome zagramy ze znajomymi w trybie kooperacyjnym. Do tego nacisk nadal zostanie położony na to, co seria robi najlepiej, czyli na eksplorację świata, wytwarzanie przedmiotów, budowanie bazy i próby przeżycia. Bo w końcu to survival jest tu słowem kluczowym. Jednocześnie w grze pojawią się nowe wątki fabularne oraz stałe wsparcie twórców, które ma pozwalać na długi czas zabawy.

Bohaterowie Don't Starve: Newhome
Nowy Don’t Starve to nowe postaci. Źródło: YouTube

Don’t Starve: Newhome – kiedy premiera?

Jak to często bywa w przypadku gier znajdujących się w produkcji, tak i tym razem data premiery została określona słowem „wkrótce”. Na chwilę obecną wiemy jednak, że Don’t Starve: Newhome znajduje się już na etapie sprawdzania, co działa, a co należy poprawić. Pod koniec zeszłego tygodnia ograniczona liczba osób (dokładnie 3000 duszyczek) mogła wziąć udział w testach gry. Oprócz zasady „kto pierwszy, ten lepszy”, obowiązywała jeszcze jedna reguła – trzeba było być Kanadyjczykiem. Etap testów potrwa 20 dni (liczonych od 25 czerwca). Możemy strzelać, że w takim wypadku gra zadebiutuje w 2022 roku.

Wilson w Don't Starve: Newhome
Wilson konstruujący maszynę, która znowu namiesza. Źródło: YouTube

A jeśli interesują was również inne części serii, to przypominamy, że kilka dni temu Don’t Starve Together otrzymało krótki filmik rzucający trochę światła na postać Webbera. Pajęczy bohater doczekał się pewnego odświeżenia, modyfikującego nieco jego umiejętności i mocne strony. Dodatkowe szczegóły na ten temat można znaleźć na forum Klei.