Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition już dostępny

Usprawniona wersja nagradzanej przygodowej platformówki akcji – Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition – jest już dostępna na platformach Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 i PC poprzez Epic Games Store.

2 grudnia 2021

Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition zawiera mocno ulepszoną mechanikę rozgrywki i kodowanie poruszania się, ulepszony balansu dźwięku, poprawki, nad którymi pracowano siedem dodatkowych miesięcy, ulepszoną sztuczną inteligencję Sligów i wyznawców (bardziej inteligentną i responsywną), a także wszystkie dotychczas wydane aktualizacje i zupełnie nową zawartość.

Co składa się na nową zawartość w Soulstormie?

Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition zawiera osobny tryb wyzwań, do którego można dostać się z głównego menu gry po jej ukończeniu.

Posiadacze konsol Xbox otrzymają Vykkers Labs, powrót do klasycznej oddworldowej 2,5-wymiarowej rozgrywki z krótkimi poziomami pełnymi zagadek. Wspinaj się w tabeli wyników za najszybsze lub bezbłędne przejścia. Osobom z krótką pamięcią przypominamy, że Vykkers Labs to wielkie, unoszące się w powietrzu laboratorium, gdzie sadystyczni Vykkerowie przeprowadzają testy farmaceutyczne na zwierzętach.

Z kolei grający na PlayStation będą mogli zagrać w Toby’s Escape. Jak Vykkers Labs, to powrót do klasycznej, oddworldowej rozgrywki z krótkimi, pełnymi zagadek poziomami. Jeśli graliście w Soulstorm, zapewne pamiętacie Toby’ego z pociągu, ale jak udało mu się uciec z RuptureFarms i zostać konduktorem? Na to pytanie odpowie Toby’s Escape.

A jeśli ktoś już posiada Oddworld: Soulstorm?

Miliony graczy, którzy już kupili Oddworld: Soulstorm na PS5 lub PS4, otrzymają Enhanced Edition jako darmową aktualizację.

Fizyczne wydania Oddworld: Soulstorm Enhanced Edition na Xbox Series X oraz Xbox One są już dostępne w sklepach. Fani, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe u współpracujących z Koch Media Poland bezpośrednio sprzedawców, otrzymają dodatkowo kod na cyfrową ścieżkę dźwiękową oraz cyfrowy artbook.

Gra Oddworld: Soulstorm ukazała się pudełkowo w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej na Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 5 oraz PlayStation 4. 

Ustrzel grową okazję

Tytuł: Oddworld: Soulstorm

Developer: Oddworld Inhabitants / Microids

Platforma: PS5, PS4, XSX, XO

Premiera: 6 lipca 2021 (PS), 30 listopada 2021 (X)

PEGI: 12

Wersja językowa: Napisy PL

Michał Chyła

Recenzuje komiksy i gry Indie. Fanatyk gatunku soulslike.
UWaga! Gorące informacje!