Obduction i Offworld Trading Company darmowymi grami od Epic Games Store na ten tydzień

Jak w każdy czwartek, także i dzisiaj możemy liczyć na darmowe gry od Epic Games Store. Tym razem w menu Obduction i Offworld Trading Company.

15 lipca 2021
Na skróty
  • Od dzisiaj do 22 lipca odbierzemy w Epic Games Store gry Obduction i Offworld Trading Company.
  • Pierwsza z nich to produkcja przygodowa, druga – strategiczna.
  • Za tydzień prezentami będą Defense Grid: The Awakening oraz Verdun.

W temacie Epic Games Store i rozdawania za darmo gier właściwie wszystko zostało już powiedziane, dlatego przejdźmy do konkretów. Od dzisiaj do 22 lipca odbierzemy aż dwa tytuły w sklepie Tima Sweeneya. Wydaje się, że są zupełnie różne, ale mają mimo wszystko wspólny temat, którym jest kosmos.

Obduction – kosmici i wycieczki

Pierwsza niespodzianka to produkcja twórców Myst oraz Riven. Podobnie jak w poprzednich tytułach studia Cyan Words również tutaj mamy do czynienia z pierwszoosobową grą przygodową, w której eksplorujemy otaczający nas świat i rozwiązujemy zagadki. Bohater Obduction został porwany przez kosmitów i to my mamy pomóc mu w powrocie do domu, co skończy się odwiedzeniem licznych lokacji, mniej i bardziej nietypowych.

Offworld Trading Company – rywalizacja na Czerwonej Planecie

Druga propozycja od Epic Games Store w tym tygodniu to strategia od Mohawk Games. W Offworld Trading Company staniemy na czele korporacji próbujących skolonizować Marsa. Sukces misji zależeć będzie od naszych poczynań w zakresie zdobywania surowców, sprzedaży produktów i pozycji na rynku. Gra oferuje tryb wieloosobowy i razem ze znajomymi można porywalizować o dominację Czerwonej Planety.

Defense Grid: The Awakening i Verdun, czyli propozycje Epic Games Store na kolejny tydzień

Ujawnione zostały także gry, które odbierzemy za darmo w przyszłym tygodniu. Pierwsza z nich to Defense Grid: The Awakening, czyli gra typu tower defense. Naszym zadaniem jest utrzymanie bazy atakowanej ze wszystkich stron przez oddziały wroga. Zrobimy to, rozbudowując wieże strażnicze – każda z nich dysponuje innymi możliwościami obrony.

Drugim prezentem od Epic Games Store będzie Verdun, pierwszoosobowa strzelanka osadzona w czasie I wojny światowej. Jej twórcy starali się jak najlepiej oddać historyczne realia, zwłaszcza w przypadku używanej przez żołnierzy broni oraz warunków bitewnych.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!