Nowy zwiastun The Winters’ Expansion DLC do Resident Evil Village

Długo wyczekiwane DLC do Resident Evil Village, czyli The Winters’ Expansion, pojawi się już w przyszłym miesiącu. Tymczasem na Tokyo Game Show 2022 Capcom przedstawił nowy trailer prezentujący poszczególne elementy DLC.

16 września 2022
Na skróty
  • Z okazji Tokyo Game Show 2022 Capcom udostępnił nowy trailer The Winter’s Expansion DLC do Resident Evil Village.
  • Premiera rozszerzenia odbędzie się 28 października.
  • W ramach dodatku znajdą się: tryb trzecioosobowy, kampania Shadows of Rose oraz The Mercenaries Additional Orders.

Sezon halloweenowy coraz bliżej, a wraz z nim horrorowe premiery. Doceniona przez fanów gra Resident Evil Village otrzyma wkrótce nową wersję, czyli Gold Edition, w skład której wejdzie DLC The Winters’ Expansion. Premiera rozszerzenia zaplanowana jest na 28 października.

Na targach Tokyo Game Show 2022 CAPCOM pokazał kolejny trailer dodatku i jego poszczególnych składowych. W materiale możemy zobaczyć sceny z nowej przygody o córce Ethana, Shadows of Rose, prezentację długo wyczekiwanego trybu trzecioosobowego oraz fragmenty dotyczące The Mercenaries Additional Orders. Ostatni z wymienionych elementów zapewni rozgrywkę inspirowaną grami arkadowymi i będzie oferował trzy nowe postaci grywalne: Karla Heisenberga, Lady Dimitrescu oraz Chrisa Redfielda.

RE Village na kolejne platformy

To jednak nie koniec nowości od dewelopera. Producent gry Tsuyoshi Kanda, którego wypowiedzi  obejmuje zwiastun, zapowiedział, że RE Village pojawi się wkrótce na nowych plarformach. Tytuł będzie dostępny na MacBooka Pro, a także na Switcha w chmurze. Oprócz tego w przygotowaniu są wersje Cloud na konsolę od Nintendo następujących odsłon popularnej serii: RE7 Biohazard, RE2 oraz RE3.

Twórcy przypomnieli również, że w produkcji jest remake RE4 na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premiery spodziewać się możemy w marcu 2023 roku. Więcej informacji o odświeżonej edycji ma zostać zaprezentowanych w przyszłym miesiącu podczas Resident Evil Showcase.

UWaga! Gorące informacje!