fbpx

Pokemon Scarlet i Violet biją rekordy. Najlepsza sprzedaż w historii serii

25 listopada 2022,
00:29
Jacek Kowal

Nintendo pochwaliło się wynikami sprzedaży Pokemon Scarlet i Violet. W zaledwie 3 dni duet gier sprzedał się w milionach kopii, czym pobił japońskie rekordy. Producent z kraju kwitnącej wiśni ma powody do zadowolenia.

Legendarne pokemony

Pokemon Scarlet i Violet miały swoją premierę 18 listopada. Pomimo problemów technicznych i niezbyt pozytywnych recenzji, gra sprzedaje się rewelacyjnie. Nintendo postanowiło pochwalić się wynikami na swojej oficjalnej stronie. Duet Pokemon ustanowił nowy rekord popularności w historii kieszonkowych potworków.

Pokemon Scarlet i Violet przez 3 dni rozeszły się w milionach

Na oficjalnej japońskiej stronie Nintendo pojawił się wpis informujący, że Pokemon Scarlet i Violet w zaledwie 3 dni od premiery sprzedały się łącznie w 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. W samej Japonii kupiono ponad 4 miliony kopii, co jest rekordem w historii serii Pokemon. W Wielkiej Brytanii wyniki nowych odsłon był gorszy jedynie od części Sun i Moon, które zadebiutowały w 2016 roku. Poprzednie edycje zajęły trzecie, jak i czwarte miejsce, ale jeśli je połączymy, to trafiłyby na szczyt, pokonując między innymi FIFA 17.

Miraidon z trenerem
Źródło: Pokemon Scarlet i Violet, Nintendo

Sukces Pokemon Scarlet i Violet nie jest zaskakujący, ponieważ gra pobiła też rekord ilość zamówień przedpremierowych. Nawet niskie opinie, według których tytuły poleci zaledwie 56% osób nie zniechęcały ludzi do zakupu, więc Nintendo może śmiało świętować kolejny sukces.