fbpx

Nowy zwiastun Diuny Denisa Villeneuve’a zapowiada wielkie emocje i dużo akcji

Do premiery Diuny zostały już tylko trzy miesiące. Nic więc dziwnego, że jej twórcy podgrzewają atmosferę i pokazują nowe, pełne akcji zwiastuny.

Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a na podstawie twórczości Franka Herberta miała zadebiutować w zeszłym roku, ale skutecznie przeszkodziła jej w tym globalna pandemia. Ale, jak to się mówi, lepiej późno niż wcale, bo wygląda na to, że w tym roku uda nam się zobaczyć w kinach to wielkie filmowe widowisko. Świadczy o tym choćby przybierająca na sile kampania reklamowa, której wzmożenie możemy zauważyć zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku dni. Twórcy filmu podzielili się dopiero co licznymi plakatami prezentującymi głównych bohaterów Diuny i chwalącymi się gwiazdorską obsadą (Timothée Chalamet, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem czy Josh Brolin to tylko niektóre nazwiska, jakie znajdziemy na liście aktorów produkcji).

Nowy zwiastun i materiały prasowe Diuny

Plakaty to wciąż jednak nieruchome obrazki, więc dla podgrzania atmosfery zaprezentowano jeszcze więcej materiałów. Szczęśliwcy mieli już okazję zobaczyć 10-minutowy fragment filmu na specjalnych pokazach w USA, do tego w IMAX-ie. Dla tych, którzy się nie załapali, przygotowano długi, ponad trzyminutowy zwiastun, wyraźnie pokazujący, że Diuna to opowieść o wielkich ambicjach. A do tego kolejna okazja, żeby reżyser Blade Runnera 2049 oraz Nowego początku mógł wykazać się swoim filmowym talentem.

W filmie prześledzimy losy młodego Paula Atrydy, rozpoczynającego swoją własną wyprawę bohatera. Rozgrywające się dookoła wydarzenia każą mu wyruszyć w podróż, aby przyjść z pomocą własnej rodzinie, a do tego zaangażować się w wojnę mającą wpłynąć na losy tysięcy. Oczywiście ten krótki opis nie oddaje w żaden sposób skomplikowania fabuły filmu ani jej książkowego pierwowzoru, ale wystarczy do zrozumienia faktu, że Diuna stawia na epicką, wielowątkową opowieść.

Po znacznym przesunięciu premiery (planowanej oryginalnie na listopad poprzedniego roku) Diuna zostanie pokazana po raz pierwszy na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji na początku września. Film ma trafić do kin 15 października. I miejmy nadzieję, że tym razem ta data nie ulegnie już zmianie.