fbpx

Nowy trailer animowanego filmu na podstawie serii gier Injustice

Zbliża się premiera filmu animowanego Injustice, który bazuje na komiksie i serii popularnych gier. W sieci pojawił się trailer, który ukazuje konflikt szalonego Supermana i jego popleczników przeciwko grupie dowodzonej przez Batmana.

W sieci pojawił się zwiastun nadchodzącego filmu animowanego, który bazuje na komiksie Injustice. Bogowie pośród nas. Rok pierwszy Toma Taylora oraz popularnej serii gier Injustice: Gods Among Us od studia NetherRealm. W animacji zobaczymy najbardziej znane postacie ze świata DC, włączając w to m.in. Supermana, Batmana, Jokera, Wonder Woman, Zieloną Latarnię i Harley Quinn. Produkcja ma się pojawić 19 października i będzie wydana w wersji cyfrowej i na Blu-ray. Na razie nie wiadomo czy film zadebiutuje na platformach streamingowych.

Główna oś fabuły opiera się na konflikcie (a jakże!) dwóch frakcji – jednej, której przewodniczy doprowadzony do szaleństwa Superman i drugiej, za stworzenie której odpowiedzialny jest Batman.

Joker manipuluje Supermanem w taki sposób, że ten zabija ciężarną Lois Lane. Wściekły i opętany żądzą zemsty, postanawia przejąć władzę na Ziemi w imię wyższego dobra. Zyskuje poparcie kilku innych bohaterów, natomiast sprzeciwia się temu Batman, który również zyskuje sojuszników. Ten konflikt powoduje, że równowaga planety zostaje zaburzona i jej przetrwaniu grozi niebezpieczeństwo.

Film animowany Injustice – reżyser, scenarzysta i obsada

Animacja jest wyreżyserowana przez Matta Petersa (Liga Sprawiedliwości: Mrok), a scenariusz napisał Ernie Altbacker (Batman: Hush). Film jest stylistycznie podobny do wydanego rok temu filmu animowanego Mortal Kombat: Scorpion’s Revange, głównie dlatego, że za produkcję obu tytułów odpowiedzialny jest ten sam człowiek – Rick Morales.

Obraz otrzymał kategorię R, czyli najwyższą w amerykańskim rankingu, jest zatem przeznaczony dla dorosłych widzów. W obsadzie wystąpią m.in. Justin Hartley jako Superman, Anson Mount jako Batman, Laura Bailey jako Lois Lane i Rama Kushna a także Derek Phillips jako Nightwing i Aquaman, Kevin Pollak jako Joker i Jonathan Kent.