Możemy już podziwiać kunszt artystyczny Gris na kolejnych platformach. Gra trafiła na PS5

14 grudnia 2022,
20:34
Amira El Berrah

Gra pozbawiona krwi i agresji, za to przepełniona piękną, delikatną, ożywioną grafiką i pasującą do niej subtelną ścieżką dźwiękową. Czas na ponowne zatopienie się w emocjach i eksplorację świata Gris, napawając się jego niezwykłością.

Twarz Gris

Od 13 grudnia tego roku artystyczna produkcja platformowa 2D Gris jest dostępna również na Xbox One, Xbox series XS i PlayStation 5. W przypadku gdy grę mamy już zakupioną na PlayStation 4, możemy bez dodatkowych opłat pobrać wersję cyfrową na najnowszą wersję konsoli Sony.

Posiadając wersję pudełkową, musimy włożyć płytę do napędu optycznego PlayStation 5 przy każdym pobraniu lub uruchomieniu gry. W przypadku konsoli PlayStation 5 Digital Edition, która nie ma napędu, nie będziemy niestety mieli możliwości uzyskania dostępu do darmowej wersji cyfrowej.

Rozwiń się wraz z Gris

W Gris wcielamy się w tytułową bohaterkę, młodą dziewczynę pogrążoną w rozpaczy, a przyczyną tego są wydarzenia z jej przeszłości. Przemierza ona świat gry, pełna nadziei starając się poradzić sobie ze swoimi doświadczeniami i emocjami. Bohaterka stopniowo rozwija się dzięki zdobywanemu przez nas doświadczeniu, a wraz z jej ewolucją emocjonalną nabywamy nowe zdolności i mamy możliwość eksploracji innych ukazujących się nam ścieżek. Podróż jaką gracz odbywa w Gris polega na rozwiązywaniu zagadek i interakcji z elementami otoczenia.

Gris jest piękną pod względem artystycznym produkcją, a jej wygląd został stworzony poprzez adaptację grafiki Conrada Roseta, który także jest dyrektorem kreatywnym i artystą Gris. Producentem projektu jest Nomada Studio, a wydawcą Devolver Digital. Gra prawie całkowicie nie ma tekstu, odznacza się za to uniwersalnymi ikonami, przez co niezależnie od języka powinniśmy być w stanie wszystko zrozumieć.