Nowości w GTA Online – Ray Tracing na konsolach nowej generacji

7 grudnia 2022,
15:40
Michał Staniek

W marcu Grand Theft Auto V, w tym GTA Online otrzymało wsparcie konsol nowych generacji. Tytuł w dalszym ciągu cieszy się sporym zainteresowaniem, więc nie powinien dziwić nas fakt, iż Rockstar w dalszym ciągu wspiera produkcję. Poznaliśmy szczegóły grudniowej aktualizacji.

Krajobraz Los Santos z GTAv
Na skróty
  • Rockstar odkrywa szczegóły grudniowej aktualizacji Grand Theft Auto Online.
  • Konsole nowej generacji otrzymają zalążek ray tracingu.

Rockstar nie pozwala Grand Theft Auto V odejść w zapomnienie, a już w przyszłym roku będziemy obchodzić dziesiątą rocznicę produkcji. Nic dziwnego, że developer postanawia dalej wspierać grę, cieszy się ona sporym zainteresowaniem, a szczególnie jej moduł multiplayer. Jeszcze w tym miesiącu możemy spodziewać się aktualizacji do trybu Online, która między innymi poprawi jakość na konsolach nowej generacji.

Szczegóły grudniowej aktualizacji Grand Theft Auto Online

Wraz z grudniową aktualizacja, na konsole nowej generacji trafi całkiem nowa funkcja, która jest zalążkiem pełnego ray tracingu. Albowiem, w grze pojawią się odbicia z wykorzystaniem techniki śledzenia promieni, które renderują odbicia od powierzchni w czasie rzeczywistym. Oczywiście nie możemy tu mówić o pełnym ray tracingu, ale jest to już coś, a zmiany powinny być widoczne na pierwszy rzut oka. Poza odbiciami, do Grand Theft Auto Online trafiają również drobne usprawnienia, które mają wprowadzić większą wygodę do rozgrywki, zmiany te to między innymi:

  • Szybciej skontaktujcie się z ulubionymi kontaktami iFruit – wybierzcie, które kontakty wyświetlać, a które ukrywać w menu interakcji.
  • Benefactora Terrorbyte’a można użyć do aktywowania misji sprzedaży towaru we wszystkich typach sesji, włącznie z dostępnymi tylko dla zaproszonych.
  • Zmierzcie się z misjami fabularnymi kasyna od Agathy jako pojedynczy operatorzy, odwiedzając biuro zarządzania Diamond Casino & Resort (misje te uprzednio wymagały co najmniej 2 graczy).

To oczywiście tylko niektóre zmiany które pojawią się w grudniowej aktualizacji do Grand Theft Auto Online, a pełną listę zmian możecie znaleźć tutaj. Dokładna data premiery patcha niestety nie jest znana, ale nie powinniśmy długo czekać, a miejmy nadzieję, że pojawi się on jeszcze przed świętami.