F1 2021 od Codemasters i EA oficjalnie zapowiedziane. Mamy pierwszy zwiastun

Firmy Codemasters i Electronic Arts zapowiedziały F1 2021, nową grę wyścigową następnej generacji, która zadebiutuje na rynku już 16 lipca. Pojawią się w niej zespoły, kierowcy i tory Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA 2021.

16 kwietnia 2021
Na skróty
  • Premiera gry F1 2021 odbędzie się 16 lipca, a gra trafi zarówno na platformę Steam, jak i konsole PlayStation oraz Xbox starej i nowej generacji.
  • Nowa odsłona serii wprowadzi m.in. tryb kariery dla dwóch graczy oraz nowy tryb fabularny Braking Point.
  • Cena F1 2021 w przedsprzedaży na Steamie to ok. 270 zł, a na konsolach ok. 300 zł.

F1 2021 wprowadzi zupełnie nowy tryb fabularny, rozszerzony tryb kariery z opcją gry dla dwóch graczy oraz trzy nowe tory: Portimão, Imola i Jeddah dostępne dla wszystkich graczy jako darmowa zawartość po premierze. Ma to zaoferować graczom jeszcze więcej sposobów na odczucie emocji związanych z rywalizacją na najwyższym poziomie w szczytowej dyscyplinie sportów samochodowych.

F1 2021, oficjalna gra FIA Formula One World Championship z 2021 roku i pierwsza wydana przez EA Sports, będzie dostępna na całym świecie na PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One oraz PC poprzez Steam.

Braking Point w grze F1 2021, czyli nowy fabularny tryb kariery

W nowym trybie fabularnym, Braking Point, gracze wyruszą w epicką podróż, awansując z szeregów Formuły 2 do świata Formuły 1. Tryb ten wprowadzi graczy w realia wyścigów F1, dając im przedsmak stylu życia zarówno na torze, jak i poza nim: rywalizacja, emocje i poświęcenie niezbędne do zmagań na najwyższym poziomie. Ponadto gracze ponownie będą musieli zetknąć się z niesławnym Devonem Butlerem, który powróci po swoim debiucie w F1 2019.

„Braking Point to ekscytująca innowacja, nad którą pracowano latami. Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć doświadczenia płynące z gry i umożliwić graczom przeżywanie życiowych wzlotów i upadków w Formule 1 zarówno na torze, jak i poza nim” – powiedział Lee Mather, Franchise Game Director w Codemasters. „Braking Point przekształca grę i stawia graczy w centrum największego widowiska wyścigowego na naszej planecie”.

F1 2021 - bolid Red Bull Honda
Źródło: EA, Codemasters

Kooperacja w F1 2021 – nowy tryb dla dwóch graczy

F1 2021 rozszerzy tryb kariery o nową opcję gry dla dwóch graczy, która pozwoli znajomym na wspólną kooperacyjną rozgrywkę przez sieć lub wybór różnych zespołów i przeniesienie rywalizacji na tor w synchronicznych sesjach wyścigowych. Każdy kierowca będzie miał pełną kontrolę nad swoimi pomocnikami, dzięki czemu gracze na każdym poziomie zaawansowania będą mogli ze sobą rywalizować. W trybie kariery wprowadzona zostanie także opcja Real-Season Start, dzięki której gracze będą mogli rozpocząć wyścig w dowolnym momencie sezonu. Rankingi kierowców i konstruktorów będą aktualizowane w czasie rzeczywistym.

„Tworzymy więcej możliwości wyboru i nowe sposoby gry. Real-Season Start pozwala graczom dopasować swoją karierę do sezonu F1” – powiedział Paul Jeal, F1 Senior Franchise Director w Codemasters. „Dodanie trybu kariery dla dwóch graczy wprowadza nowe wyzwania do tego kultowego trybu gry. Gracze mogą teraz wybrać grę w kooperacji i dzielić się sukcesem lub rywalizować i dążyć do osobistej chwały”.

F1 2021 - bolid Alfa Romeo Orlen
Źródło: EA, Codemasters

Gra F1 2021 po raz pierwszy zaprezentuje serię od Codemasters na next-genach

Powrócą takie funkcje, jak My Team, podzielony ekran dla dwóch graczy, opcje krótszych sezonów w F1 i F2, integracja e-sportu oraz przystępne menu i obsługa. Po raz pierwszy F1 2021 pojawi się na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5, oferując poprawioną oprawę wizualną i szybsze czasy ładowania.

Gracze, którzy złożą zamówienie przedpremierowe na Edycję Standardową, otrzymają Braking Point Content Pack, zestaw ekskluzywnych przedmiotów w grze inspirowanych fikcyjnymi gwiazdami nowego trybu fabularnego oraz 5 000 PitCoinów. Korzyści z cyfrowej wersji Deluxe obejmują siedmiu kultowych kierowców F1 do wykorzystania w My Team, wraz z zawartością do personalizacji, 18 000 PitCoins, pakiet Braking Point Content Pack oraz trzy dni wczesnego dostępu. Gra F1 2021 obsługuje usługę Xbox Smart Delivery oraz darmową aktualizację PlayStation, gdy gracze przesiądą się na konsolę Xbox Series X|S lub PlayStation 5.

W momencie uruchomienia przedsprzedaży poznaliśmy również ceny poszczególnych wydań gry. Za F1 2021 na Steamie przyjdzie nam zapłacić 269,90 zł, na konsolach PlayStation to już koszt w wysokości 299,89 zł, a na konsolach Xbox – 299,99 zł.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!