Nowe wideo o Diablo 4 prezentuje szczegóły tworzenia produkcji

22 lutego 2023,
16:58
Jacek Kowal
Nekromanta z Diablo

Do premiery Diablo 4 jest jeszcze kilka miesięcy, ale już wiemy. że będzie posiadała niezwykle rozległy świat. Teraz Blizzard wypuścił nowe wideo, w którym niektórzy twórcy postanowili podzielić się swoim spojrzeniem na grę.

Możemy usłyszeć jak starszy projektant zadań Harrison Pink, starszy projektant lochów Dini McMurry, dyrektor artystyczny John Mueller i dyrektor gry Joe Shely zagłębiają się w projekt. Omawiają zróżnicowanie jego regionów i mieszkańców, a także czego możemy się spodziewać w tym otwartym świecie

Nowe spojrzenie na Diablo 4

W materiale wideo, który trwa niecałe osiem minut i możemy w nim zobaczyć fragmenty procesu tworzenia gry. Twórcy opowiadają, jak z wizji koncept-artów tworzyli poszczególne rejony i jakimi miejscami w naszym świecie były one inspirowane. Podobnie postąpili w przypadku mieszkających tam istot, które mają mieć swoje unikalne właściwości. Zresztą zobaczcie sami:

Jak wspomniałem we wstępie, do premiery Diablo 4 zostało jeszcze kilka miesięcy, ale pojawiło się światełko w tunelu. Niedawno potwierdzono, że gra otrzyma otwartą betę, do której dostęp dostaną wszyscy w dniach 24-26 marca. Posiadacze preoderów mogą wypróbować produkcję nieco wcześniej, ponieważ Ci będą mogli ją uruchomić w dniach 17-19 marca. Niestety po oficjalnym wydaniu gry będziemy musieli zacząć od nowa, ponieważ postępy nie zostaną przeniesione.

Lilith, czerwone tło
Źródło: Blizzard

Warto wspomnieć, że światowa premiera Diablo 4 na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S i Xbox One jest zaplanowana na 6 czerwca tego roku. To jednak nie wszystko, ponieważ dyrektor Joe Shely potwierdził, że gra ma otrzymywać częste rozszerzenia z nowymi historiami, zadaniami, klasami i nie tylko. Dodatkowo mają pojawić się przepustki sezonowe, ale nie będą one niezbędne, ponieważ mają zawierać jedynie elementy kosmetyczne.